Brutalne pobicie w centrum miasta. Sprawca zaatakował emerytowanego policjanta

W Tarnowskich Górach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który wdał się w bójkę na ulicy. Jego celem stał się policjant nie będący już w czynnej służbie. Sprawca usłyszał zarzut, za jaki grozi mu nawet dożywocie.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory pobicie

W piątek, 24 maja, mundurowi otrzymali powiadomienia o bijatyce w centrum miasta. Na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach weszło z sobą w konflikt dwóch mężczyzn. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że jednym z nich był emerytowany policjant. 49-latek z Tarnowskich Gór został poszkodowany. Trzeba było przetransportować go do szpitala. Mundurowi natomiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy pobicia.

Znaleźli go jeszcze tego samego dnia. 36-letni tarnogórzanin znajdował się w Brynku (gmina Tworóg). Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komendy. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, sprawca rozpoznał byłego policjanta, który kiedyś podejmował wobec niego czynności służbowe. Agresor miał zaatakować w ramach rewanżu. Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia podjęto wobec niego kolejne kroki.

- Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował sprawcę. Prosto z sali sądowej trafił za kraty, gdzie będzie czekał na wyrok w tej sprawie. Zgodnie z prawem grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu - podają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon