Brutalne pobicie i kradzież w gminie Ożarowice. Czeka ich 12 lat za kratami

Policjanci z Pyrzowic aresztowali przestępców, którzy obrabowali mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Są podejrzani o rozboje, kradzież zuchwałą oraz zniszczenie mienia.

Koniec samowoli

Mężczyzna z Bytomia oraz kobieta z Piekar Śląskich od grudnia okradali 52-letnią mieszkankę gminy Ożarowice. Z jej domu wynieśli wiele sprzętów: rower, piec kuchenny, pralki, zmywarkę oraz telefony komórkowe. Łączna wartość przedmiotów wynosiła około 6,5 tysiąca złotych. Niestety złodziejom to nie wystarczyło. Zjawili się u swojej ofiary po raz drugi. Tym razem zabrali kartę bankomatową, kilkaset złotych i lodówkę. Na dodatek pobili kobietę pięściami po głowie.

- Sprawą cały czas zajmowali się policjanci, którzy sprawdzając pozyskane informacje, próbowali namierzyć sprawców. Ponadto rejon, w którym zamieszkiwała pokrzywdzona 52-latka, był często sprawdzany przez policyjne patrole - informują mundurowi.

W nocy z poniedziałku na wtorek przestępcy postanowili znów okraść kobietę. Mieli jednak mniej szczęścia niż poprzednio. W domu poszkodowanej zastali ich policjanci. Złodzieje tłumaczyli, że chcieli pomóc w naprawie awarii pieca, ale funkcjonariusze postanowili zatrzymać sprawców.

- W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli karty bankomatowe i dokumenty należące do 52-latki oraz skradziony wcześniej sprzęt agd. Policjanci z Pyrzowic odzyskali mienie i przekazali je prawowitej właścicielce - oświadczają przedstawiciele służb.

Wczoraj, 24 lutego prokurator przedstawił zarzuty dwóm zatrzymanym osobom. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował sprawców na trzy miesiące. Za szereg przestępstw: rozboje, kradzież i kradzież zuchwałą, a także zniszczenie mienia, mężczyznę czeka do 12 lat pozbawienia wolności. Kobieta może spędzić w więzieniu więcej czasu, ponieważ działała w warunkach recydywy.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory zlodziej

Kradzież sprzętu elektronicznego w Tarnowskich...

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska. Kradzież alkoholu

Przez trzy miesiące okradał sklep. Złodziej alkoholu złapany

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Tarnowskie gory kradziez

Kradzież terminala w Tarnowskich Górach....

Tarnowskie gory kradziez perfum

Kradzież perfum na Osiedlu Przyjaźń. To już nie...

Policja tarnowskie gory

Pobicie w Nakle Śląskim. Dlaczego poszkodowany...