Budżet Obywatelski 2022. Można już zgłaszać swoje projekty

Już od dzisiaj, 1 czerwca, tarnogórzanie mogą przedstawiać swoje propozycje dotyczące zmian i nowych inwestycji w mieście. Jak to zrobić?

Budżet Obywatelski 2022

Budżet Obywatelski 2022

Rozpoczął się pierwszy etap tegorocznego konkursu. Od dziś w Urzędzie Miasta składać można formularze zgłoszeniowe.

Pula 600 tysięcy złotych została podzielona na cztery grupy - dla każdej po 150 tysięcy zł:

  • zadania ogólnomiejskie
  • Śródmieście-Centrum
  • Opatowice, Repty Śląskie, Stare Tarnowice, Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne
  • Rybna, Strzybnica, Pniowiec, Sowice, Lasowice, Osada Jana
- Do zgłoszenia ogólnomiejskiego potrzebna będzie lista z podpisami 50 mieszkańców miasta popierających projekt. W przypadku zadań proponowanych do realizacji w grupach dzielnic konieczne będzie zebranie 15 podpisów -wyjaśniają urzędnicy. - Jeden wnioskodawca może zgłosić maksymalnie 2 zadania, w tym jedną propozycję zadania w danej grupie dzielnic oraz jedną propozycję zadania o charakterze ogólnomiejskim - dodają.

Przy planowaniu projektu należy pamiętać, że jego wartość nie może przekroczyć 1/4 sumy pieniędzy przeznaczonej dla jednaj grupy, a więc 37 500 złotych. Co więcej, zaproponowane inwestycje muszą być dostępne dla wszystkich mieszkańców. Jeżeli dane przedsięwzięcie zakłada działania budowalne, teren, którego dotyczą, musi należeć do Gminy Tarnowskie Góry.

Zainteresowani mają czas na składanie wniosków do końca miesiąca. Wzory potrzebnych dokumentów oraz lista dzielnic z podziałem na ulice dostępna TUTAJ.

Budżet Obywatelski 2022 Tarnowskie Góry

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego

- Weryfikację złożonych projektów zadań do realizacji przeprowadzi Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry powołany przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Zespół opracuje i przedstawi dla każdej grupy, w tym ogólnomiejskiej jedną listę zadań zaproponowanych do realizacji przez Wnioskodawców - podają urzędnicy.
  • 01.07.2021 – 31.07.2021 – weryfikacja wniosków i ustalenie listy projektów do głosowania
  • 01.08.2021 – 21.08.2021 – procedura odwoławcza
  • 01.09.2021 – 15.09.2021 – głosowanie
  • do 30.09.2021 – prezentacja wyników głosowania

Głosowanie na projekty

Każdy tarnogórzanin będzie mógł oddać swój głos na wybrane projekty online lub w trybie stacjonarnym. Na terenie miasta wyznaczone zostaną specjalne punkty konsultacyjne.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon