Busikiem po Śródmieściu. Nowy pomysł Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wprowadziło do swojej oferty turystycznej kolejną atrakcję. Jest nią wycieczka busikiem po Starym Mieście.

Ekobusik, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Ekobusikiem po centrum

Podczas tegorocznego sezonu letniego opiekunowie tarnogórskich zabytków UNESCO wykazują się niesłabnącą kreatywnością. Po cieszącym się dużą popularnością pomyśle, by morsować w Sztolni Czarnego Pstrąga oraz wycieczkach na hałdę popłuczkową, przyszedł czas na jeszcze jedną ofertę.

Od najbliższego weekendu, 12-13 czerwca, zainteresowani będą mogli zapisać się na 80-minutowe zwiedzanie centrum naszego miasta z przewodnikiem. Za jedyne 35 złotych. Jak czytamy w harmonogramie, same oprowadzanie potrwa 30 minut, kolejne pół godziny to czas, jaki spędzić można na kawie w jednym z ogródków letnich. Pozostałe 20 minut zajmie przetransportowanie turystów z miejsca rozpoczęcie wycieczki - jakim jest Zabytkowa Kopalnia Srebra - i z powrotem.

Uczestnicy zobaczą: kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, Dzwonnicę Gwarków, Podcienia, Rynek z Ratuszem oraz Kościołem Ewangelickim. Bilety na spacer dostępne są na stronie internetowej.

- Wycieczki obsługiwać będą przewodnicy, którzy na co dzień oprowadzają turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Będą oni z turystami od samego początku wycieczki, czyli w Zabytkowej Kopalni Srebra - informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Dobra wiadomość jest taka, że zmalały ceny wycieczki na hałdę popłuczkową. Teraz kosztują one 25 złotych. Jednocześnie program eskapady skrócono do jednej godziny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sztolnia Czarnego Pstrąga: Szyb Sylwester

Dlaczego warto wybrać się do Sztolni Czarnego Pstrąga?

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?

Glogowski nowicka tarnowskie gory

Posłowie w sprawie zabytków UNESCO. Wanda...

Otwarcie kopalnia tg

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego...

Kopalnia srebra

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach na...