Był poszukiwany trzema listami gończymi. Tarnogórzanin zabarykadował się w mieszkaniu

Do nietypowego zatrzymania doszło w zeszłym tygodniu na Osiedlu Przyjaźń. Funkcjonariusze zlokalizowali mężczyznę poszukiwanego listami gończymi. Razem z nim wpadły dwie inne osoby.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry 2023 02 27 T154652 036

Barykada nie pomogła

W ostatni czwartek, 23 lutego, tarnogórscy policjanci udali się na Osiedle Przyjaźń. Poszukiwali 35-letniego mężczyzny ściganego trzema sądowymi listami gończymi. Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jednym z bloków, na widok mundurowych trzy osoby zaczęły wycofywać się do jednego z mieszkań. Stróże prawa ruszyli za nimi, ale na swojej drodze napotkali zamknięte drzwi. Dwóch mężczyzn i kobieta zabarykadowali się w środku.

Funkcjonariusze próbowali rozmawiać z nimi przez drzwi, a gdy to nie pomogło - użyli siły, by je otworzyć. W mieszkaniu znajdował się 35-letni szukany tarnogórzanin, a także 26-latka i 23-latek - wszyscy poszukiwani. Ostatni próbował stawiać opór, ale został obezwładniony. Zatrzymani spędzili noc w policyjnych celach. Następnego dnia trafili do jednostek penitencjarnych. 35-latek odpowie dodatkowo za posiadania amfetaminy, którą policjanci znaleźli podczas przeszukania.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon