Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na koncert utworów Ryszarda Riedla. Wstęp bezpłatny

Placówka w Nakle Śląskim w przyszłym tygodniu będzie obchodzić dziesięciolecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza wszystkich na kulturalno-rozrywkową imprezę. Gwoździem programu stanie się koncert plenerowy piosenek zespołu "Dżem".

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Pałac w nakle Śląskim koncert

10 lat Centrum Kultury Śląskiej

To już dekada odkąd w Nakle Śląskim zaczęła działać nowa instytucja. Od tego czasu powstało bardzo wiele różnorodnych projektów, wydarzeń, warsztatów i akcji. Z okazji jubileuszu placówka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w świętowaniu.

- Rok 2022 zakończył pierwszą dekadę działalności Centrum Kultury Śląskiej, które swe podwoje otworzyło dla zwiedzających 2 maja 2013 r. Na 10. rocznicę tego wydarzenia przygotowaliśmy bogaty program jubileuszowy, do udziału w którym, 3 maja, serdecznie Państwa zapraszamy - zachęcają przedstawiciele placówki.

- Znajdzie się w nim retrospektywny przegląd najważniejszych wydarzeń (wystawy), bluesowy koncert plenerowy, zajęcia dla dzieci oraz trochę specjałów dla podniebienia - wyliczają.

Plan wydarzenia

Impreza odbędzie się w środę, 3 maja. Udział w przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny. W rozpisce znajdziemy ciekawe propozycje zarówno dla starszych, jak i młodszych gości.

  • 15:00 – oficjalne otwarcie obchodów
  • 15:05–19:00 – prezentacja wystaw poświęconych 10-letniej działalności Centrum Kultury Śląskiej
  • 15:05–18:00 – pałacowe smaki – szlacheckie inspiracje kulinarne, degustacja potraw - w menu m.in. wykwintny rosół z perliczki ze swojskimi nudlami, kluski śląskie z roladą i modrą kapustą, gulasz szlachecki
  • 15:05–18:00 – pałacowa kawiarenka - możliwość zakupu tradycyjnych ciast, ciasteczek i przekąsek oraz kawy i herbaty
  • 16:00 – urodzinowa niespodzianka
  • 15:00–17:00 – pałacowe animacje dla dzieci
  • 17:00–17:45 – wykład dr. Jacka Kurka pt. "Ballada o białej bawełnie, czarnym węglu i ognistych marzeniach"
  • 18:00 – wydarzenie plenerowe pt. "Skazany na bluesa" - koncert z utworami ze spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach opowiadający o Ryszardzie Riedlu
3 maja 2023 tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Obchody 3 Maja w Tarnowskich Górach. Co będzie się działo w naszym mieście?

Autor: Urszula Gołkowska

27/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon