Ceny mieszkań w Tarnowskich Górach. Jak wypadamy na tle Śląska?

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia opublikowała wyniki badania kosztów zakupu mieszkania na obszarze naszego województwa. Gdzie w takim razie najlepiej zainwestować?

Ceny mieszkan tg

Najtaniej w TG

Na portalu InfoGZM zostały opublikowane mapy pokazujące ceny lokali mieszkalnych w zależności od ich lokalizacji. Analizy rynku dokonał zespół Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego. Dane uznać możemy za całkiem aktualne, dotyczą one października 2020r. Pochodzą z wiodących portalach ogłoszeniowych, gdzie prezentowane są oferty sprzedaży mieszkań.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym znajdziemy oczywiście w stolicy województwa (średnio powyżej 7 300 zł za m²). Podobne ceny jak w Katowicach oferują także Gliwie i Tychy. Tam również pojawia się najwięcej ofert sprzedaży. Najniższe ceny za kupno nowego lokalu zapewniają natomiast Tarnowskie Góry. W naszym mieście koszty kształtują się średnio w granicach 3516-4500 zł za m². Przypomnijmy, że w ostatnich latach gminę zamieszkuje coraz więcej osób. Specyfika aglomeracji górnośląskiej sprawia, że wiele osób decyduje się na zamieszkanie w mniejszych ośrodkach i dojazd do pracy w Katowicach czy Gliwicach.

Inaczej sytuacja przedstawia się na rynku wtórnym. Najniższe ceny oferują Łaziska Górne, północna części Rudy Śląskiej oraz Świętochłowice. Z kolei najdroższe lokale znajdują się rzecz jasna w Katowicach, a także Gliwicach i Tychach. Średnia cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za mieszkanie na terenie gmin Metropolii to 4 734 zł za m2.

Nie wiesz? Zajrzyj na portal

Najnowsze dane dotyczące kosztów lokali znajdziemy TUTAJ. Portal InfoGZM prezentuje także wiele innych informacji oraz analiz dotyczących tematów: demografii, finansów, gospodarki, infrastruktury, środowiska, czy kwestii społecznych. Zawarte w nim wiadomości są aktualizowane i mogą stanowić wartościowe źródło wiedzy.

- Portal – opracowany i prowadzony przez Departament Strategii i Polityki Przestrzennej GZM – stanowi integralny element jednego ze strategicznych działań GZM, czyli Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego - opowiadają twórcy platformy. - Celem Obserwatorium jest monitorowanie zmian i procesów zachodzących w Metropolii oraz gromadzenie danych, które potencjalnie mogą wspierać proces programowania rozwoju społeczno-gospodarczego - dodają.

fot. Metropolia ZTM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na obwodnicy tg 1

Poważny wypadek w Tarnowskich Górach. Czołowe...

Wosp tarnogorzanka

Spot reklamowy WOŚP 2021. Autorką jest...

Radni apeluja do ministra

Radni apelują do Ministra Zdrowia. Co na to...

Pijany kierowca tarnowskie gory

Pijani kierowcy na drogach powiatu. Zniszczone...

Zaginela dziewczyna

Zaginęła tarnogórzanka. Dziewczyna nie wróciła...

Agresywny pasazer

Był agresywny i ugryzł policjanta. Pasażer może...

Koronawirus tarnowskie gory

Obostrzenia wracają. Cała Polska w żółtej strefie