Charytatywny turniej w gminie Świerklaniec. Przyjdź i pomóż Nikodemowi

Już w najbliższą niedzielę, 26 lutego, mali sportowcy z gminy Świerklaniec zaprezentują swoje zdolności na boisku. Wydarzenie ma też inne zadanie - zebrać środki dla młodego potrzebującego mieszkańca.

Orzeł Nakło Śląskie
Nakło śląskie mecz charytatywny

Zagrają dla Nikodema

Za kilka dni, 26 lutego, w Nakle Śląskim odbędzie się II Zimowy Turniej Piłkarski Żaków rocznika 2015 o Puchar Wójta Gminy Świerklaniec. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kai Mireckiej. Podczas zawodów zaprezentują się młodzi przedstawiciele LKS Orzeł Nakło Śląskie. W czasie wydarzenia będzie można także wesprzeć zbiórkę na rzecz Nikodema, młodego mieszkańca gminy.

- Dzisiaj Nikodem funkcjonuje na poziomie niepełnosprawności w stopniu głębokim i potrzebuje całodobowej opieki. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, neurogenne zwichnięcie biodra i padaczkę ogniskową. Jest niewidomy, nie chodzi, nie mówi, nie komunikuje się, nie je i nie pije samodzielnie, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych - tłumaczą organizatorzy turnieju.

Każdy uczestnik wydarzenia może pomóc Nikodemowi i jego rodzinie. Podczas zawodów pojawi się domowe ciasto oraz kawa. Środki zebrane z ich sprzedaży zostaną przekazane na rzecz zmagającego się z trudnościami chłopaka.

- Na jego chorobę niestety nie ma lekarstwa, jedyne co można, to zminimalizować negatywne skutki niepełnosprawności poprzez udział w zajęciach terapeutycznych, rehabilitację, zakup odpowiedniego sprzętu i środków medycznych oraz systematyczną kontrolę u lekarzy specjalistów - wyjaśniają organizatorzy. - Serdecznie zachęcamy do wsparcia Nikodema! - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon