Chciał ukraść alkohol i zaatakował ochroniarza. Agresor był poszukiwany

35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu.

Tarnowskie gory policja

Pijany złodziej obezwładniony

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 24 marca. Pewien klient sklepu przy ul. Legionów usiłował ukraść alkohol oraz myjkę ciśnieniową. Na jego nieszczęście, w obiekcie znajdowali się funkcjonariusze policji.

- Tarnogórscy kryminalni pojechali do jednego ze sklepów znajdujących się przy ulicy Legionów w Tarnowskich Górach, w celu wykonania czynności do prowadzonej przez nich sprawy. Policjanci wraz z jednym z pracowników ochrony przeglądali zapisy z kamer monitoringu, a drugi ochroniarz pilnował sklepu - opowiadają mundurowi.

W pewnym momencie pracownik sklepu zorientował się, że jeden z klientów usiłuje wyjść z obiektu zabierając ze sobą kilka przedmiotów. Mężczyzna ten chciał uciec przez drzwi, które jednak się nie otworzyły. Wtedy spróbował przejść przez strefę z kasami. Drogę zagrodził mu ochroniarz. Złodziej szarpał się z nim, po czym odepchnął go na podłogę. Do akcji wkroczyli policjanci oraz drugi z ochroniarzy. Agresora udało się szybko obezwładnić.

35-latek został zatrzymany i trafił na komendę. Ustalono, że sprawca jest mieszkańcem Rudy Śląskiej. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec problemów złodzieja.

- Po sprawdzeniu jego danych personalnych kryminalni ustalili, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego, wydanych przez Sądy Rejonowe w Chorzowie i Rudzie Śląskiej celem odbycia kary ponad 1,5 roku więzienia oraz na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu wydanego przez rudzką prokuraturę - informują policjanci. - Sprawca trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Rudzianin po zarzutach trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższe 20 miesięcy - dodają.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon