Chciał ukraść alkohol i zaatakował ochroniarza. Agresor był poszukiwany

Tarnowskie gory policja

35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu.

Pijany złodziej obezwładniony 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 24 marca. Pewien klient sklepu przy ul. Legionów usiłował ukraść alkohol oraz myjkę ciśnieniową. Na jego nieszczęście, w obiekcie znajdowali się funkcjonariusze policji.

Tarnogórscy kryminalni pojechali do jednego ze sklepów znajdujących się przy ulicy Legionów w Tarnowskich Górach, w celu wykonania czynności do prowadzonej przez nich sprawy. Policjanci wraz z jednym z pracowników ochrony przeglądali zapisy z kamer monitoringu, a drugi ochroniarz pilnował sklepu - opowiadają mundurowi.

W pewnym momencie pracownik sklepu zorientował się, że jeden z klientów usiłuje wyjść z obiektu zabierając ze sobą kilka przedmiotów. Mężczyzna ten chciał uciec przez drzwi, które jednak się nie otworzyły. Wtedy spróbował przejść przez strefę z kasami. Drogę zagrodził mu ochroniarz. Złodziej szarpał się z nim, po czym odepchnął go na podłogę. Do akcji wkroczyli policjanci oraz drugi z ochroniarzy. Agresora udało się szybko obezwładnić.

35-latek został zatrzymany i trafił na komendę. Ustalono, że sprawca jest mieszkańcem Rudy Śląskiej. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie koniec problemów złodzieja.

Po sprawdzeniu jego danych personalnych kryminalni ustalili, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego, wydanych przez Sądy Rejonowe w Chorzowie i Rudzie Śląskiej celem odbycia kary ponad 1,5 roku więzienia oraz na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu wydanego przez rudzką prokuraturę - informują policjanci. - Sprawca trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Rudzianin po zarzutach trafił do aresztu, w którym spędzi najbliższe 20 miesięcy - dodają.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: