Cichy Kąt zaprasza do adopcji. Zwierzaki czekają na nowy dom

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt’’ zaprasza do przygarnięcia podopiecznych oraz udziału w zbiórce "Mikołaj nie musi być raz w roku!".

Czworonożni przyjaciele czekają

W naszym mieście od wielu już lat prężnie działa azyl dla zwierząt "Cichy Kąt". Obecnie schronienie znajduje tam około 140 psów i kotów. Niestety pandemia odcisnęła swoje piętno także na organizacjach charytatywnych, takich jak Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt. Na szczęście jego członkowie i podopieczni nie zostali sami. Po raz kolejny tarnogórzanie pokazali, jak chętnie i skutecznie potrafią pomagać potrzebującym. Wsparcie nadeszło także ze strony mieszkańców innych miast.

Harcerze z I Drużyny Starszoharcerskiej im. Szarych Szeregów przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach zorganizowali zbiórkę "Paczka dla Zwierzaczka". W ramach akcji zebrano nie tylko wiele paczek karmy, ale także artykuły codziennego użytku.

- Bardzo dziękujemy Harcerzom za zorganizowanie zbiórki! Dziękujemy także Wszystkim, którzy wzięli w niej udział! Psy i Koty są zachwycone prezentami, a Wolontariusze bardzo Wam dziękują za środki, które ułatwiają nam sprzątanie Schroniska - cieszą się członkowie organizacji.

Na początku marca do schroniska trafiły także dary od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi (gmina Mierzęcice), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tarnowskich Górach oraz Szkoły Podstawowej nr 29 w Zabrzu. Natomiast tarnogórska SToGlarnia wydała specjalne kalendarze.

- Z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczamy 25 zł na wsparcie Azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Ciesz się Kalendarzem i pomóż zwierzakom! - zapraszają twórcy.

Jak pomóc?

Osobom, które chciałyby wesprzeć finansowo "Cichy Kąt", polecamy zbiórkę na portalu RatujemyZwierzaki.pl.

- Utrzymanie naszych Podopiecznych wiąże się nie tylko z pokrywaniem kosztów karm oraz leczenia, ale także regulowaniem rachunków za prąd, wodę, ogrzewanie oraz wywóz śmieci. Niestety obecna sytuacja ograniczyła możliwość organizowania tradycyjnych zbiórek rzeczowych i finansowych, które miały swoje stałe miejsce w życiu schroniska, były nieocenioną pomocą i dodatkowym zabezpieczeniem np. w zimowych miesiącach - tłumaczą wolontariusze. - W tym trudnym czasie szczególnie potrzebujemy stałych darczyńców, którzy zdecydują się pomagać nam długoterminowo, przeznaczając cyklicznie na rzecz schroniska nawet niewielką kwotę ze swojego budżetu - dodają.

Zrzutkę wspomogło już 89 osób, co pozwoliło na zebranie kwoty 5 569 złotych. Opiekunowie czworonogów zachęcają także do przekazania 1% z podatku na rzecz organizacji (KRS: 0000015556).

Oczywiście zawsze najlepszą formą wsparcia pozostaje adopcja psa czy kota. Zwierzaki odwiedzać można w azylu przy ulicy Zagórskiej 173. Fotografie niektórych podopiecznych prezentujemy w galerii zdjęć.

fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt’’

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie góry zbiórka cichy kąt

Zbiórka dla "Cichego Kąta" w Tarnowskich Górach

Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" walczy o psa z jego właścicielami

Walka o psa przed prokuraturą i wojna w Internecie

Tarnowskie Góry. Policjanci zaopiekowali się przestraszonym psem

Tarnogórscy funkcjonariusz uratowali pieska

Jubileusze UTW Tarnowskie Góry

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje!

Tarnowskie góry rynek 2022

Darmowe badania dla chętnych na tarnogórskim rynku

Festyn Sołecki w Potępie 2022

Potępa bawiła się i zbierała wsparcie dla Olka

Tarnowskie Góry wolontariat 2022

Tarnowskie Góry. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy