Cichy Kąt zaprasza do adopcji. Zwierzaki czekają na nowy dom

Cichy kat tarnowskie gory

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt’’ zaprasza do przygarnięcia podopiecznych oraz udziału w zbiórce "Mikołaj nie musi być raz w roku!".

Czworonożni przyjaciele czekają

W naszym mieście od wielu już lat prężnie działa azyl dla zwierząt "Cichy Kąt". Obecnie schronienie znajduje tam około 140 psów i kotów. Niestety pandemia odcisnęła swoje piętno także na organizacjach charytatywnych, takich jak Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt. Na szczęście jego członkowie i podopieczni nie zostali sami. Po raz kolejny tarnogórzanie pokazali, jak chętnie i skutecznie potrafią pomagać potrzebującym. Wsparcie nadeszło także ze strony mieszkańców innych miast.

Harcerze z I Drużyny Starszoharcerskiej im. Szarych Szeregów przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach zorganizowali zbiórkę "Paczka dla Zwierzaczka". W ramach akcji zebrano nie tylko wiele paczek karmy, ale także artykuły codziennego użytku. 

Bardzo dziękujemy Harcerzom za zorganizowanie zbiórki! Dziękujemy także Wszystkim, którzy wzięli w niej udział! Psy i Koty są zachwycone prezentami, a Wolontariusze bardzo Wam dziękują za środki, które ułatwiają nam sprzątanie Schroniska - cieszą się członkowie organizacji.

Na początku marca do schroniska trafiły także dary od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi (gmina Mierzęcice), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tarnowskich Górach oraz Szkoły Podstawowej nr 29 w Zabrzu. Natomiast tarnogórska SToGlarnia wydała specjalne kalendarze

Z każdego sprzedanego egzemplarza przeznaczamy 25 zł na wsparcie Azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Ciesz się Kalendarzem i pomóż zwierzakom! - zapraszają twórcy. 

Jak pomóc?

Osobom, które chciałyby wesprzeć finansowo "Cichy Kąt", polecamy zbiórkę na portalu RatujemyZwierzaki.pl

Utrzymanie naszych Podopiecznych wiąże się nie tylko z pokrywaniem kosztów karm oraz leczenia, ale także regulowaniem rachunków za prąd, wodę, ogrzewanie oraz wywóz śmieci. Niestety obecna sytuacja ograniczyła możliwość organizowania tradycyjnych zbiórek rzeczowych i finansowych, które miały swoje stałe miejsce w życiu schroniska, były nieocenioną pomocą i dodatkowym zabezpieczeniem np. w zimowych miesiącach - tłumaczą wolontariusze. - W tym trudnym czasie szczególnie potrzebujemy stałych darczyńców, którzy zdecydują się pomagać nam długoterminowo, przeznaczając cyklicznie na rzecz schroniska nawet niewielką kwotę ze swojego budżetu - dodają.

Zrzutkę wspomogło już 89 osób, co pozwoliło na zebranie kwoty 5 569 złotych. Opiekunowie czworonogów zachęcają także do przekazania 1% z podatku na rzecz organizacji (KRS: 0000015556). 

Oczywiście zawsze najlepszą formą wsparcia pozostaje adopcja psa czy kota. Zwierzaki odwiedzać można w azylu przy ulicy Zagórskiej 173. Fotografie niektórych podopiecznych prezentujemy w galerii zdjęć.

fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt’’

Cichy kat tarnowskie gory

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: