Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta mieszkańców

Władze samorządowe przygotowały specjalny formularz dla wszystkich zainteresowanych. Badanie dotyczy zalet i wad naszego miasta, a także dalszych kierunków rozwoju.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry info

Czego chcą tarnogórzanie?

W połowie września zapytaliśmy mieszkańców, co zmieniliby w mieście, gdyby kwestie finansowe nie były problemem. Padły przeróżne odpowiedzi: od ścieżek rowerowych i tańszego basenu po cotygodniowy pokaz sztucznych ogni. Więcej pomysłów można znaleźć w artykule: Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór?

Nie minęło wiele czasu, a podobne pytanie zadał mieszkańcom Urząd Miejski. Wczoraj, 1 października, ukazała się informacja o badaniu preferencji tarnogórzan.

– Aby poznać szczegółowo potrzeby mieszkańców po prostu ich pytamy – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Czech. - Na podstawie Waszych odpowiedzi możemy skorygować nasze obecnie działania i sformułować cele gminy na najbliższe lata.

Wszyscy chętni mogą podzielić się swoimi opiniami na temat naszego miasta, przedstawić swoje pomysły, wskazać kierunek, którym gmina powinna podążać, trochę ponarzekać (najlepiej konstruktywnie), a może coś pochwalić. Do czego mają posłużyć zebrane informacje?

– Opinie mieszkańców będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy konstruowaniu Strategii Rozwoju Miasta na lata 2023-2030 – wyjaśnia Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

Jak wziąć udział w ankiecie?

Badanie przeprowadzane jest w trzech formach. Od przyszłego poniedziałku, 4 września, na ulicach miasta pojawią się ankieterzy, którzy będą zbierali odpowiedzi. Można także wydrukować i wypisać ankietę, a następnie wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w holu Ratusza i w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 2. Ostatni i chyba najwygodniejszy sposób to wypełnienie formularza online.

Zbieranie odpowiedzi potrwa do 25 października.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon