Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta mieszkańców

Władze samorządowe przygotowały specjalny formularz dla wszystkich zainteresowanych. Badanie dotyczy zalet i wad naszego miasta, a także dalszych kierunków rozwoju.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry info

Czego chcą tarnogórzanie?

W połowie września zapytaliśmy mieszkańców, co zmieniliby w mieście, gdyby kwestie finansowe nie były problemem. Padły przeróżne odpowiedzi: od ścieżek rowerowych i tańszego basenu po cotygodniowy pokaz sztucznych ogni. Więcej pomysłów można znaleźć w artykule: Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór?

Nie minęło wiele czasu, a podobne pytanie zadał mieszkańcom Urząd Miejski. Wczoraj, 1 października, ukazała się informacja o badaniu preferencji tarnogórzan.

– Aby poznać szczegółowo potrzeby mieszkańców po prostu ich pytamy – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Czech. - Na podstawie Waszych odpowiedzi możemy skorygować nasze obecnie działania i sformułować cele gminy na najbliższe lata.

Wszyscy chętni mogą podzielić się swoimi opiniami na temat naszego miasta, przedstawić swoje pomysły, wskazać kierunek, którym gmina powinna podążać, trochę ponarzekać (najlepiej konstruktywnie), a może coś pochwalić. Do czego mają posłużyć zebrane informacje?

– Opinie mieszkańców będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy konstruowaniu Strategii Rozwoju Miasta na lata 2023-2030 – wyjaśnia Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

Jak wziąć udział w ankiecie?

Badanie przeprowadzane jest w trzech formach. Od przyszłego poniedziałku, 4 września, na ulicach miasta pojawią się ankieterzy, którzy będą zbierali odpowiedzi. Można także wydrukować i wypisać ankietę, a następnie wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w holu Ratusza i w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza 2. Ostatni i chyba najwygodniejszy sposób to wypełnienie formularza online.

Zbieranie odpowiedzi potrwa do 25 października.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Wyniki ankiety

Co myślą mieszkańcy TG? Znamy wyniki ankiety

Zakłady Chemiczne Tarnowskie Góry

Informacje w temacie Zakładów Chemicznych "Tarnowskie Góry".

Sympozjum Tarnogórskie 2021

Emocje po sympozjum "Człowiek a ideologie" 2021

Tarnowskie Góry Urząd Miasta

Votum zaufania dla burmistrza Czecha. Nie wszyscy byli za

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Tarnowskie Góry, ulica Krakowska

Gdzie zniknął gwarek z ulicy Krakowskiej? Urząd Miasta wie

Urząd Miasta Tarnowskie Góry zamknięty 4 czerwca

4 czerwca. Sprawdź, które urzędy będą zamknięte