"Co nowego w Muzeum?" Tarnogórska instytucja zaprasza na otwarcie wystawy

Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na wernisaż kolejnej ekspozycji. Kiedy będziemy mogli zobaczyć ją po raz pierwszy?

Muzeum w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry muzeum wystawa

"Co nowego w Muzeum?"

Przed nami kolejne kulturalno-historyczne wydarzenie w naszym mieście. Muzeum w Tarnowskich Górach zaprasza na oficjalne otwarcie nowej wystawy. Została ona zainspirowana 65-leciem działalności instytucji. O czym będzie opowiadać?

- W trzech salach zebrano ponad 100 muzealiów, wybranych spośród tych, które zakupiono lub otrzymano w darze w ostatnich pięciu latach. To między innymi XIX-wieczny "Teatrzyk Kacperka", porcelanowy talerz z widokiem na Wzgórze Redena czy prace współczesnych tarnogórskich artystów - wyliczają organizatorzy.

- Różnorodność zbiorów ukazuje szeroki zakres działalności instytucji, a przy tym skłania do refleksji nad misją i znaczeniem Muzeum w Tarnowskich Górach w zachowywaniu dziedzictwa regionu - dodają.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 17 lutego (piątek) o godzinie 18:00. Od 1 lutego można będzie odebrać bezpłatne wejściówki.

Koncert i spotkanie w Muzeum

Jeszcze przed inauguracją wystawy na gości czekają dwa wydarzenia. 7 lutego odbędzie się wykład Ryszarda Mozgola na temat Tragedii Górnośląskiej. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 1 lutego.

12 lutego czeka nas natomiast spotkanie z muzyką. Tematem kolejnego Koncertu pod Renesansowym Stropem stanie się "Godzina hiszpańska". Dostępne będą bilety w cenie 20 zł.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon