Co słychać w Świerklańcu? Przed nami kolejne sesje rady gminy

Urząd Gminy w Świerklańcu zapowiada sesje rady gminy, które odbędą się w ciągu najbliższych dni. W harmonogramie między innymi uchwała w sprawie czystości i porządku w gminie oraz informacje o budowie kanalizacji.

Sesja rady gminy swierklaniec

Decyzje w sprawie śmieci

Pierwsze z zaplanowanych zebrań odbędzie się jutro, 24 września. Lista spraw, które omówią radni, jest całkiem długa. Znajdą się wśród nich kwestie związane zarówno z infrastrukturą drogową, jak i ekologią. Uczestnicy sesji pochylą się nad: regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świerklaniec, szczegółami dotyczącymi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, nadaniem nazwy ulicy „Na Skałach” w sołectwie Orzech, ulicy „Wspólna” w sołectwie Świerklaniec oraz ulicy „Żeglarska” w sołectwie Świerklaniec. Wójt poinformuje o gospodarce nieruchomościami gminy za I półrocze 2020 roku, stanie inwestycji związanej z budową kanalizacji na terenie Świerklańca, a także działalności w okresie międzysesyjnym oraz innych istotnych dla społeczności sprawach.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się rozmowy dotyczące kwestii porządku na terenie gminy oraz transportu śmieci. Warto pamiętać, że w lipcu tego roku przyjęto uchwałę, która miała uregulować sprawy związane z segregacją odpadów oraz ich wywozem. Innym interesującym punktem obrad może się okazać sprawozdanie z prac nad budową kanalizacji. Ponad rok temu rozstrzygnięto przetarg na wykonanie jej dokumentacji.

- To wyjątkowy dzień nie tylko dla mnie, ale także wszystkich mieszkańców gminy Świerklaniec. Musimy pamiętać, że dziś kanalizacja to nie jest już żaden luksus. To jest wymóg, którego oczekują mieszkańcy gminy Świerklaniec. Jestem przekonany, że dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok, żeby ten wymóg spełnić – mówił wówczas wójt gminy Marek Cyl.

Część artystyczna

Sesja rady gminy przewidziana na 28 września, czyli przyszły poniedziałek, będzie mieć z kolei charakter bardziej odświętny. Właśnie wtedy Karol Gembczyk otrzyma statuetkę "Gracja". Nagroda od lat przyznawana jest mieszkańcom, którzy przyczyniają się do rozwoju i promowania kultury wśród lokalnej ludności. Tegoroczny laureat powołał do istnienia dwa zespoły muzyczne: "Przerwa na kawę" oraz "Wesoła Biesiada". Gembczyk organizował także wiele wydarzeń i akcji prospołecznych, jak na przykład świetlicowe zajęcia dla dzieci. Nagrodzonemu zostanie przekazana pamiątkowa statuetka oraz 2500 złotych.

Podczas zebrania urzędnicy wręczą także stypendia zdolnym uczniom. Dzieci i młodzież ze Świerklańca otrzyma finansowe wsparcie w uznaniu wyników osiągniętych w nauce oraz na polu twórczym. Sesję zakończy występ artystyczny.

fot. UG Świerklaniec

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nie łam zasad 3 jpg

Nie łam zasad. Świerklaniec rozpoczyna kampanię...

List do sasiada

Sąsiad utrudnia życie? Gmina Świerklaniec ma na...

Koronawirus swierklaniec

Koronawirus w Świerklańcu. Urząd Gminy...

Skup chryzantem

Ostatnie dni na złożenie wniosku o przyznanie...

Tarnowskie gory zderzenie 1

Zderzenie trzech samochodów w Orzechu

Tg 3

Zebrania wiejskie w Zbrosławicach. Sprawdź, co...

111

Pijany kierowca chciał rozjechać policjanta!...