Co to był za finał Gwarków 2023! Ten wieczór będziemy długo wspominać [GALERIA]

Pochód, koncerty i fajerwerki - tak w skrócie wyglądał wczorajszy, ostatni dzień imprezy. Mieszkańcy bawili się pod sceną, w strefie karuzel i w całym centrum!

Gwarki 2023 zakończone

Trwająca cztery dni zabawa dobiegła końca. Na ostatnią dobę, 10 września, zaplanowano godne finału wydarzenia. Najpierw pochód gwarkowski o godzinie 11:00. Ulicami przeszły osoby ważne dla historii Tarnowskich Gór, a także reprezentanci współczesnych mieszkańców.

Królowa Marysieńka, Korfanty i... Wiedźmin, czyli tarnogórski Pochód Gwarkowski. Znów było co oglądać. Zobaczcie zdjęcia

Na całej trasie korowodu ustawili się widzowie. Po przejściu pochodu przenieśli imprezę na rynek, pod scenę przy TCK czy do pobliskich lokali. Drugą ważną częścią dnia było koncertowe popołudnie. Rozpoczął je występ Andrzeja Rybińskiego. Po nim pojawili się Jakub Karaś oraz Piotr Rogucki. Muzyczną wisienką na gwarkowskim torcie był zespół Kult. W imprezowej atmosferze święto dobiegło końca. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oficjalnie oddało symboliczny klucz do miasta, który dostało od burmistrza w piątek. Ostatnim punktem programu, jaki zaplanowano, był pokaz sztucznych ogni.

  Tegoroczne Gwarki można uznać za zakończone i udane. Obyło się bez niespodzianek takich jak ograniczenia epidemiczne czy załamanie pogody na rozpoczęcie imprezy. Tym razem było spokojniej, ale nie mniej radośnie. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja okaże się jeszcze okazalsza.

  W Tarnowskich Górach trwają Gwarki. W sobotę odbyły się kolejne koncerty

  Może Cię zainteresować:

  Miuosh, Viki Gabor, Kacperczyk, czyli sobotnie koncerty w Tarnowskich Górach. Niedziela to ostatni dzień Gwarków. Co w programie?

  Autor: Urszula Gołkowska

  10/09/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon