Co to była za przygoda! Tarnogórscy seniorzy powrócili z dalekiej Grecji

Dobiegł końca zagraniczny wyjazd studentów z naszego miasta. Pozostaną im nie tylko miłe wspomnienia, ale także nabyte kompetencje cyfrowe. Podróżnicy zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie podsumowujące wyjazd.

Tarnogórzanie wrócili z Grecji

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli już swoją przygodę, w ramach której wyjechali na zagraniczne szkolenie. Program Erasmus + umożliwił im spędzenie kilkunastu dni w greckiej miejscowości Tolo. Tam poznawali nowe narzędzia komunikacyjne oraz poszerzali swoje kompetencje w obszarze IT.

- Bogaty program szkolenia dostarcza nie tylko nowych wiadomości i umiejętności, ale jest także okazją do zacieśniania umiejętności współpracy 16-osobowej grupy tarnogórskich studentów. Kilkugodzinne zajęcia informatyczne odbywają się codziennie przed południem - podaje sekretarz tarnogórskiego UTW Stanisława Szymczyk.

Wyjazd był także okazją do skorzystania z turystycznych atrakcji. Seniorzy poznali kulturę, historię oraz tradycję Półwyspu Peloponeskiego.

- Bogaty program edukacyjny to także poznawanie kultury i tradycji Grecji. Już zdążyliśmy zwiedzić najbliższą okolicę; zobaczyliśmy więc ruiny starożytnego Asini, znajdującego się na peryferiach Tolo, na szczycie pagórkowatego przylądka. Wyjechaliśmy już dwa razy na wycieczki całodniowe, do Epidavro, Myken, Nemei, Nafplio oraz odbyliśmy rejs na wyspę Hydra i Spetses. Bogactwo historii greckiej i ogrom zabytków pozostawia niesamowite wrażenia - relacjonowała Stanisława Szymczyk.

Tarnogórzanie wrócili już do Polski, choć sercem pozostali pewnie na południu Europy. Wszystkich zainteresowanych zapraszają na spotkanie podsumowujące wyjazd. Odbędzie się ono 5 czerwca o godzinie 16:30 w Tarnogórskim Centrum Kultury. W programie przewidziano prezentację uatrakcyjnioną zdjęciami oraz filmami z kursu, a także wręczenie uczestnikom szkolenia dokumentu Europass – Mobilność potwierdzającego nabyte kompetencje i umiejętności.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Jubileusz zespołu "a-gie"

Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje początek wakacji

Seniorzy z Tarnowskich Gór na Erasmusie

Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

Warsztaty kulinarne w Tarnowskich Górach

Uniwersytet Trzeciego Wieku połączył siły z "Gastronomikiem"

Tarnowskie góry turysta

Dziewięć turystycznych projektów w Tarnowskich Górach

Rozpoczęcie nowego roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji na Erasmusa!

Kulturalne Centrum Zabaw w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy seniorzy dla najmłodszych z Ukrainy

Tarnowskie Góry kopalnia srebra

Szkoły mogą otrzymać 80% zniżki na wycieczkę do TG