Co ze śmieciami przy Grzybowej? Wkrótce mają zniknąć

Mieszkańcy Tarnowskich Gór w internecie już niejednokrotnie zwracali uwagę na śmieci porzucone w maju obok ulicy Grzybowej. Nie wygląda to dobrze. Opony, worki, kartony leżą na trawie zaraz przy jezdni i nie zapowiadało się na to, żeby ten stan się zmienił. Tarnogórski magistrat postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Smieci

- Straż Miejska przeprowadziła postępowanie, mające na celu ustalenie sprawcy pozostawienia odpadów w powyższym miejscu, jednak mimo przesłuchania mieszkańców okolicznych domów oraz sprawdzenia monitoringu nie udało się wykryć winnego - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Gmina nic nie może. Trzeba liczyć na Zarząd Dróg Powiatowych i Lasy Państwowe

Jak wyjaśnia Piotr Skrabaczewski, za teren, na którym znajdują się śmieci odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych i Lasy Państwowe.

- Skierowaliśmy do tych podmiotów pisma z żądaniem usunięcia zalegających śmieci w oparciu o ustawę o odpadach wraz z wyznaczonym terminem. Jeśli w tym czasie składowisko nie zostanie przez te podmioty posprzątane będziemy mogli jako gmina zrealizować powyższe zadanie i obciążyć właścicieli terenu kosztami wykonania zastępczego. W tej kwestii procedury muszą być zachowane, a nasze pochopne działanie może stanowić naruszenie ustawy o finansach publicznych - dodaje.


Śmieci miały zostać uprzątnięte najpóźniej do dzisiaj. Taki termin wyznaczyła gmina jako ostateczną datę ich usunięcia. Dlaczego dalej leżą przy ulicy Grzybowej?

- Zarząd Dróg Powiatowych wystąpił do nas o prolongatę tego terminu oraz informację ze strony Straży Miejskiej dotyczącą zakończenia zbierania materiałów dowodowych. Taka informacja już wkrótce od nas wyjdzie wraz z nowym - pilnym terminem wykonania zadania - mówi Piotr Machura, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem w temacie rowerowym

Semafor makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry rynek

Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór? - wyniki ankiety

Powiat tarnogórski - nowe i odnowione przejścia dla pieszych

Powiat odnowił przejścia dla pieszych. Trudno je przeoczyć

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego