Co ze śmieciami przy Grzybowej? Wkrótce mają zniknąć

Mieszkańcy Tarnowskich Gór w internecie już niejednokrotnie zwracali uwagę na śmieci porzucone w maju obok ulicy Grzybowej. Nie wygląda to dobrze. Opony, worki, kartony leżą na trawie zaraz przy jezdni i nie zapowiadało się na to, żeby ten stan się zmienił. Tarnogórski magistrat postanowił zabrać głos w tej sprawie.

Smieci

- Straż Miejska przeprowadziła postępowanie, mające na celu ustalenie sprawcy pozostawienia odpadów w powyższym miejscu, jednak mimo przesłuchania mieszkańców okolicznych domów oraz sprawdzenia monitoringu nie udało się wykryć winnego - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Gmina nic nie może. Trzeba liczyć na Zarząd Dróg Powiatowych i Lasy Państwowe

Jak wyjaśnia Piotr Skrabaczewski, za teren, na którym znajdują się śmieci odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych i Lasy Państwowe.

- Skierowaliśmy do tych podmiotów pisma z żądaniem usunięcia zalegających śmieci w oparciu o ustawę o odpadach wraz z wyznaczonym terminem. Jeśli w tym czasie składowisko nie zostanie przez te podmioty posprzątane będziemy mogli jako gmina zrealizować powyższe zadanie i obciążyć właścicieli terenu kosztami wykonania zastępczego. W tej kwestii procedury muszą być zachowane, a nasze pochopne działanie może stanowić naruszenie ustawy o finansach publicznych - dodaje.


Śmieci miały zostać uprzątnięte najpóźniej do dzisiaj. Taki termin wyznaczyła gmina jako ostateczną datę ich usunięcia. Dlaczego dalej leżą przy ulicy Grzybowej?

- Zarząd Dróg Powiatowych wystąpił do nas o prolongatę tego terminu oraz informację ze strony Straży Miejskiej dotyczącą zakończenia zbierania materiałów dowodowych. Taka informacja już wkrótce od nas wyjdzie wraz z nowym - pilnym terminem wykonania zadania - mówi Piotr Machura, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022

Pierwsze wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021

Tarnowskie Góry. IV Gala Strażacka 2022

Najlepsi strażacy w powiecie tarnogórskim wybrani

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta. Był proboszczem Kaletach

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 09.-15.08

Kurna Chata, Tarnowskie Góry

Burmistrz w sprawie Kurnej Chaty