Cofał bmw, potrącił rowerzystkę. Wypadek w Świerklańcu

Do wypadku drogowego doszło na ulicy 3 Maja w Świerklańcu. W zdarzeniu poszkodowana została rowerzystka, która trafiła do szpitala.

Wypadek w Świerklańcu

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło w minioną sobotę, 10 lipca 2021 r. około godziny 10.30. Policjanci wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca samochodu marki BMW, podczas manewru cofania zderzył się z kierującą rowerem, 64-letnią kobietą. W wyniku zdarzenia mieszkanka powiatu tarnogórskiego doznała obrażeń ręki i trafiła do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego każdego dnia na drogach można spotkać wielu cyklistów. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów.

Policja zwraca się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem.

Trzeba również pamiętać, że rower, jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym, powinien być wyposażony w:

  • światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
  • światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające z tyłu,
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon