Covidowych historii ciąg dalszy. Burmistrz apeluje, wandal niszczy oświadczenie

Po nowych ustaleniach władz naszego kraju koronawirus stał się znów tematem numer jeden. Z pewnością obecna sytuacja może być uciążliwa, ale czy to powód, by zachowywać się jak chuligan?

Koronawirus antycovidowcy

Nie dla maseczek

Wystarczy przejrzeć portale społecznościowe, fora dyskusyjne, czy choćby poruszyć ten temat w rodzinnym gronie, by przekonać się, jak zaciekła wojna rozpętała się pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami nowych obostrzeń. Można wręcz dostrzec dwa powstałe stronnictwa: antycovidowców i ich oponentów. To dość przykre zjawisko, wziąwszy pod uwagę fakt, że ludziom łatwiej jest znieść trudne warunki, kiedy współpracują, a nie pogłębiają podziały. Co gorsza, niektórzy nie ograniczają się tylko do słów lub pokojowej manifestacji swoich przekonań, ale posuwają się do aktów samowolki.

Tak stało się dziś w naszym mieście. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej poinformowało w swoich mediach społecznościowych o pewnym mężczyźnie, któremu ewidentnie nie spodobało się oświadczenie wywieszone na drzwiach siedziby organizacji. Brzmiało ono: "Przed wejściem do Stowarzyszenia załóż maseczkę! Chroń siebie i innych. Pomóż w walce z koronawirusem". Zauważywszy ten tekst, wandal - przemieszczający się w przestrzeni publicznej oczywiście bez maseczki - zaczął zrywać ogłoszenie.

- Przestrzegamy wszystkich przed tym panem - piszą na facebookowym profilu członkowie stowarzyszenia. - Można się nie zgadzać, można narzekać, ale na litość boską... zrywać ważny komunikat? Na szczęście drukarka wydrukowała już nowy komunikat i za chwilę zawiśnie on na naszych wrotach! - informują.

Burmistrz w sprawie koronawirusa

Również władze naszego miasta oznajmiły, jakie jest ich zdanie w kwestii środków bezpieczeństwa. Tarnogórski urząd opublikował oficjalny komunikat Arkadiusza Czecha. Burmistrz apeluje w nim, by przestrzegać podstawowych zasad sanitarnych oraz stosować się do zaleceń sanepidu. Prosi także, żeby nie zapominać o osobach starszych, dla których ten czas i jego specyfika stanowi szczególne wyzwanie. W oświadczeniu znajdziemy również podziękowanie dla mieszkańców za ich rozwagę oraz zdyscyplinowanie.

- Tarnowskie Góry znajdują się w gronie miast mających jeden z niższych poziomów zakażeń i zgonów z powodu Covid-19. Sytuacja jest jednak groźna i nie wiemy, jak wzrastać będzie zachorowalność w Tarnowskich Górach. Wiele zależy od naszej solidarnej odpowiedzialności - czytamy w dokumencie. - Apeluję o rozwagę i żywię nadzieję, że rygorystyczne stosowanie się do zaleceń epidemiologów pomoże tarnogórzanom przejść przez tę fazę pandemii z jak najmniejszymi społecznymi stratami - dodaje autor.

Wszystkim mieszkańcom życzymy przede wszystkim zdrowia i cierpliwości. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli powrócić do rzeczywistości sprzed czasu pandemii.

fot. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

Diecezja gliwicka

Oświadczenie biskupa gliwickiego. Co z...

Koronawirus urzad miasta

Kolejne pandemiczne utrudnienie. Urząd Miasta...

Koronawirus tarnowskie gory

Obostrzenia wracają. Cała Polska w żółtej strefie

Tarnowskie gory na podium

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego....

Poprawa znowu zachorowala

Dr Beata Poprawa: Odważyłam się napisać o moim...