Cynk z TG. Mobilna gra historyczna

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza na historyczno-turystyczną grę. Uczestnicy nie tylko poznają mniej popularne zakamarki naszego miasta, ale także przeniosą się w czasie...

Cynk z TG - terenowa gra miejska

Cynk z TG

- A gdyby tak na chwilę przenieść się o niecałe 100 lat wstecz i zobaczyć, jak wtedy funkcjonowało miasto? Czym żyli mieszkańcy, gdzie sączyli trunki, gdzie jadali, gdzie kupowało się najlepsze ubrania, a gdzie chodziło na tańce.

Góry Kultury zapraszają wszystkich zainteresowanych na terenową grę miejską. W zabawie może wziąć udział cała rodzina - nie ma limitu liczby zawodników w grupie. Wystarczy tylko pobrać na telefon aplikację Action Track i ruszać na poszukiwania!

Pierwszy kod QR dostępny jest na stronie internetowej oraz na plakatach w centrum miasta. Aplikacja w telefonie będzie wskazywać kolejne miejsca, gdzie czekają na nas ciekawe zadania.

Gra zostanie udostępniona 27 czerwca. Tego dnia o godzinie 16:00 na tarnogórskim rynku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie akcji.

- W grze można startować drużynowo lub wybrać się na samotny spacer szlakiem nieoczywistych Tarnowskich Gór. Liczba osób w drużynie jest nieograniczona. Dla osób, które tego dnia wezmą udział w grze i uzyskają największą ilość punktów przewidzieliśmy nagrody - opowiada Anna Gołkowska-Dymarczyk ze Stowarzyszenia Góry Kultury.

Oczywiście chętni mogą wziąć udział w zabawie także w późniejszych dniach. Aplikacja została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Cynk z TG - tarnogórska gra miejska
Stowarzyszenie Góry Kultury

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon