Czas wsiąść na rower. Przed nami rodzinna wyprawa w Ziemięcicach

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Do wspólnej aktywności fizycznej zachęca gmina Zbrosławice i zaprasza na familijny rajd.

UG Zbrosławice
Zbrosławice wycieczka rowerowa

Rodzinny przejazd rowerowy

To wydarzenie dla miłośników tego środka transportu, ale także tych, którzy nie korzystają z niego zbyt często. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, w powiecie tarnogórskim odbędzie się rodzinny rajd, na który mogą czuć się zaproszeni wszyscy zainteresowani.

- Wracamy do pomysłu, który ze względu na warunki pogodowe nie doszedł do skutku w roku ubiegłym, czyli wyruszamy z Ziemięcic. W programie przejazdu, który został zaplanowany na niedzielę, 18 czerwca, m.in. przejazd do Zawady, a także Przezchlebia, gdzie będzie można zwiedzić hałdę oraz posłuchać o niezwykle ciekawej historii tego miejsca - informują organizatorzy.

Zbiórka została zaplanowana na godziną 15:50 przy filii biblioteki w Ziemięcicach przy ul. Mikulczyckiej 14. Do pokonania będzie 16 kilometrów drogami asfaltowymi i szutrowymi. Trasa poprowadzi od Ziemięcic poprzez Przezchlebie, Zawadę, Przezchlebie Hałdę aż do początkowej miejscowości. Tempo zostanie dostosowane do samych uczestników. Na rowerzystów czekać będą także dodatkowe atrakcje. Przygotowany zostanie słodki poczęstunek, a uczestnicy otrzymają również torebki na siodełka.

Radzionków dzień łąki 2023

Może Cię zainteresować:

Dzień Łąk 2023. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza na wydarzenie

Autor: Urszula Gołkowska

12/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon