Czy rząd sfinansuje Tarnowskim Górom flagę i maszt?

Dzięki projektowi „Pod biało-czerwoną” rząd może sfinansować gminom w Polsce zakup masztów i flag. Wystarczy, że mieszkańcy dołączą się do projektu, ponieważ inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Flaga

Projekt „Pod biało-czerwoną”, zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa należy do mieszkańców, a żeby taki projekt został zrealizowany w Chorzowie potrzeba co najmniej tysiąc głosów poparcia.

- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – czytamy w opisie projektu.

Żeby wziąć udział w akcji należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online na stronie projektu „Pod biało-czerwoną”. Trzeba wypełnić ankietę, w której można wskazać swoją miejscowość. Tarnowskie Góry mają ponad 20 tys. mieszkańców, więc potrzeba co najmniej 500 głosów, by maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszym mieście.

Wyniki głosowania i lista gmin objętych projektem zostaną ogłoszone 29 listopada. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, przewidywany jest udział Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

Kalety, Laboratoria Przyszłości

185 100 złotych dla szkół w Kaletach. Na co zostaną wydane?

Nowa nawierzchnia na ulicy Piłsudskiego i części ulicy Bytomskiej

Nowa nawierzchnia na ulicy Bytomskiej i Piłsudskiego

Projekt bez tytułu 4

Podsumowanie tygodnia 11.-17.10

Tarnowskie Góry - kontrola drogowa

Wzmożone kontrole policji. Rusza akcja „Trzeźwość”

Reportaż Jeżech Stond

Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach

Urząd Miasta otwarty dla mieszkańców