Czy wiesz, że TGknowHAU?

TG Know Hau to akcja zainicjowana przez grupę wolontariuszy, którzy poszukują w Tarnowskich Górach psiolubnych miejsc. Mowa tu o pubach, barach, restauracjach aptekach, a nawet sklepach. Można do nich spokojnie wejść z psem i spędzać wspólne czas ze swoim pupilem bez żadnych obaw.

Orgnek4
Jeśli więc będziemy chcieli wybrać się na Gwarki wraz ze swoim zwierzakiem i zjeść obiad, nie musimy się martwić, że wyproszą nas z lokalu. Jak znaleźć takie miejsca? Wszystkie są oznaczane specjalnymi naklejkami, które przedstawiają psa oraz hasło: „TG Know Hau. Miasto przyjazne psom”. Naklejki są widoczne na wejściach do lokali. Aktualnie w mieście jest aż 70 psiolubnych miejsc.

Restauratorzy i przedsiębiorcy bardzo chętnie włączyli się do akcji, większość sama zgłaszała chęć uczestnictwa. Naklejkę otrzymali dopiero po weryfikacji przez wolontariuszy, którzy najpierw przychodzą do lokalu z dużym psem i sprawdzają, czy miejsce jest na tyle duże, żeby psiak nie przeszkadzał innym klientom.

Podczas Gwarków, które odbyły się dwa lata temu, w przedsięwzięciu wziął udział również znany polski muzyk Tomasz Organek. Przed swoim występem zgodził się na krótkie spotkanie i zdjęcie z TG know HAU. Poznał się także z psiakami „Cichego Kąta”. Co sądzi o obecności psów w przestrzeni publicznej i promowaniu miejsc przyjaznych psom?
- Jestem jak najbardziej za. Właśnie o tym mówię cały czas. Przestańmy traktować psy jak bezmyślne przedmioty, które nad sobą nie panują. Znam mnóstwo energochłonnych ludzi, znacznie bardziej wymagających opieki niż psy. Tymi to dopiero trzeba się umieć zająć – mówił przed swoim koncertem. Stowarzyszenie podarowało psiakowi Organka - Luli apaszkę akcji. Z kolei Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" przekazał mu swoją koszulkę.

Psiaki ze Społecznego Azyla dla Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt" można zobaczyć nie tylko w towarzystwie gwiazd polskiej estrady, ale także podczas samego Gwarkowskiego Pochodu. W zeszłym roku wśród historycznych postaci, ulicami Tarnowskich Gór szli Todi, Dino, Shaggy, Szarotka, Grace i Wanda. Psiaki dumnie reprezentowały „Cichy Kąt” i same Tarnowskie Góry.
fot. M. Grabowska

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry wiadomości

Podsumowanie tygodnia 17-23.01.2022

Tarnowskie Góry. Wyniki ankiety

Co myślą mieszkańcy TG? Znamy wyniki ankiety

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie 22.-28.11

"Młodzi robią Metropolię"

Czego chcą młodzi mieszkańcy Metropolii? Znamy propozycje

Nowa inwestycja Veolii w Tarnowskich Górach

Veolia w Tarnowskich Górach na drodze do eliminacji węgla

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2020

Które gminy naszego powiatu najlepiej zarządzają finansami?

Wypadek w Ożarowicach

Wypadek w Ożarowicach. Jedna osoba w szpitalu