Czym kierować się, wybierając buty na zimę?

Zima to szczególny czas w roku, któremu towarzyszy niekorzystna dla organizmu pogoda. Zimno, mróz oraz nieprzyjemny wiatr prędko doprowadzają do obniżenia komfortu termicznego podczas przebywania na zewnątrz, czego efektem może być rozwój sezonowych infekcji. Jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na zachowanie ciepłoty ciała jest zakup odpowiedniego obuwia zimowego. Czym kierować się podczas wyboru konkretnych butów zimowych?

Czym kierować się, wybierając buty na zimę?

Buty na zimę - jak powinny wyglądać?

Obuwie jest niezwykle istotnym elementem zimowej garderoby. Mokre chodniki lub zaśnieżone dróżki bardzo szybko doprowadzają do przemoczenia stóp, co wpływa na ochłodzenie ciała i obniżenie komfortu cieplnego organizmu. Dodatkowo, zimno odczuwalne w stopach w okresie zimowym bardzo szybko przyczynia się do rozwoju sezonowych infekcji. Dobre buty zimowe, na przykład dostępne na https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-damskie/damskie-buty-zimowe.html, powinno wyróżniać się wysoką jakością wykonania, estetycznym wyglądem, a także zapewniać odpowiedni komfort termiczny użytkownikowi.

Mimo że obuwie powinno być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne, warto zwrócić uwagę na ich wygląd. But powinien zgrabnie prezentować się na nodze, nie skracać sylwetki, a także wyróżniać się uniwersalnością, która pozwoli zakładać je do niemal każdej stylizacji. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup butów trekkingowych w uniwersalnym kolorze, czyli czarnym, beżowym lub brązowym, dzięki czemu uda się je wykorzystać na wiele wyjść.

Czym kierować się, wybierając buty na zimę?

Podeszwa butów zimowych - co warto wiedzieć?

Buty zimowe, poza aspektem wizualnym, powinny być przede wszystkim bezpieczne podczas użytkowania. W trakcie trwania najzimniejszej pory roku chodniki w miastach czy też na wsiach zwykle są słabo odśnieżone i zabezpieczone, dlatego bardzo łatwo o upadek, który może skończyć się kontuzją lub poważniejszym urazem. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas zimowych przechadzek, podczas zakupu obuwia na tę porę roku warto zwrócić uwagę na podeszwę buta.

Jakie powinna posiadać cechy? Podczas wyboru idealnej pary butów należy unikać tych, które mają cienką, niewyraźnie zaznaczoną podeszwę. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup pary posiadającej solidną, grubą podeszwę, która dodatkowo będzie wyposażona w nakładkę bądź system antypoślizgowy, jak na przykład w modelach dostępnych na: https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-zimowe-meskie.html. Warto postawić na buty, których podeszwa posiada liczne zagłębienia zbliżone wyglądem do tych obecnych na oponach zimowych do samochodu - zwiększą one przyczepność użytkownika do podłoża podczas przechadzek.

Czym kierować się, wybierając buty na zimę?

Materiał i ocieplenie butów zimowych - sposób na ciepłe stopy zimą!

Niezwykle istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu butów zimowych, jest materiał, z którego są wykonane. Wysokiej klasy obuwie, które ma zapewniać ochronę przed przemoczeniem stóp, a także zimnem, powinno być wykonane z najwyższej klasy naturalnej skóry nubukowej, która dodatkowo pokryta jest hydrofobową warstwą zapewniającą ochronę przed wnikaniem wody. Skóra jest naturalnym surowcem, który wykazuje właściwości oddychające, a przy tym zapewniające stopom ciepło, co z pewnością będzie pozytywnie wpływało na samopoczucie podczas przebywania na zewnątrz zimą.

Na komfort termiczny podczas zimy będzie również wpływać rodzaj wyściółki znajdującej się wewnątrz butów. Warto postawić na naturalne komponenty jak wełniane futerko lub syntetyczne tkaniny, które są bardzo odporne na eksploatację, a przy tym doskonale spełniają swoją rolę.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon