Dachowanie samochodu w Kaletach na ulicy Koszęcińskiej

Na ulicy Koszęcińskiej w Kaletach doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierowca toyoty, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, kierowca został ukarany mandatem.

Dachowaloooo

Dzisiaj tuż po godzinie 8.00 na ulicy Koszęcińskiej w Kaletach 33-letni kierowca toyoty, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego został ukarany mandatem.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę. Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Do dachowania pojazdu może dojść nawet przy niewielkiej prędkości. Jest bardzo niebezpieczne, ponieważ powoduje, że ludzie i przedmioty zaczną się przemieszczać nabierając "zabójczej" masy. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem jazdy usunąć z kabiny wszystkie niezabezpieczone, luźne przedmioty, które w momencie wypadku stanowią ogromne zagrożenie.Będą się one przemieszczać z wielką siłą i uderzać we wszystko, co napotkają na drodze. Najlepiej wszystkie rzeczy przechowywać więc w bagażniku.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana

Powiat tarnogórski statystyki

Najpopularniejsze imiona w powiecie tarnogórskim

"Śląski Prometeusz 2021"

Tarnowskie Góry mają swoich Prometeuszy. Czym się zajmują?

Tarnowskie Góry kolęda 2021/2022

Znamy już wytyczne kurii gliwickiej. Co z tegoroczną kolędą?

Roboty drogowe w Nakle Śląskim

Utrudnienia drogowe w Nakle Śląskim

Stanica Rowerowa Donnersmarcka w Kaletach

Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2021

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi! Ryszard Preg pobił rekord

Tarnogórski policjant Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi!