Dachowanie samochodu w Wieszowie. To mogło skończyć się dużo gorzej

Policjanci zostali wczoraj wezwani do sytuacji, która wydawała się bardzo groźna. Otrzymali informację o przewróconym pojeździe. W zdarzeniu uczestniczyła tylko jedna osoba.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Wieszowa wypadek dachowanie

Kolizja w Wieszowie

Sezon niebezpiecznych zdarzeń drogowych trwa. Wczoraj, 4 października, przed godziną 15:00 służby zostały wezwane do miejscowości Wieszowa na ulicę Mickiewicza. Według zgłaszającego, dachował tam samochód. Po przyjeździe na miejsce mundurowi potwierdzili opis. Kierowcą pojazdu był 27-latek z Bytomia. Wstępna przyczyna wypadku to niedostosowanie prędkości do warunków na jezdni. W efekcie osobowy renault uderzył w drzewo i dachowanie. Służby udzieliły niezbędnej pierwszej pomocy kierowcy. Następnie przewiozły go do szpitala w Piekarach Śląskich. Tam została mu pobrana krew, a wyniki badania wskażą, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Policjanci zajmą się szczegółowym zbadaniem sprawy. Mundurowi apelują także o rozwagę i uważność na drodze. Warunki na jezdni, zwłaszcza po zmroku oraz przed wschodem słońca, nie należą do najlepszych. Nawet jeśli ograniczenie pozwala na wyższą prędkość, czasami lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać bezpiecznie do celu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon