Darmowe bilety do Zabytkowej Kopalni Srebra rozeszły się jak świeże bułeczki!

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach rozdał 1526 biletów w jeden dzień. Kolejki były ogromne, rozciągały się poza rynek. Tarnogórzanie w pełnym słońcu walczyli o wejściówki aż do wieczora!

Tg

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Urząd Miasta dokładnie o godz. 18.22 20 lipca skończył wydawać bezpłatne bilety na zabytki UNESCO - Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga.

- W godzinach od 10.00 do 18.22 wydaliśmy wszystkie wejściówki przygotowane w ramach akcji Urzędu Miejskiego i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej „UNESCO dla tarnogórzan – cudze chwalicie – swego nie znacie”, których było 1526! - czytamy na facebook'owej stronie tarnogórskiego magistratu.

Bilety dla siebie i swoich rodzin odebrało w sumie aż 227 tarnogórzan. - Wam za cierpliwość i wytrwałość. Wiedzieliśmy, że zainteresowanie będzie ogromne, ale nie spodziewaliśmy się, że wszystkie bilety rozdamy w jeden dzień. Jedno jest pewne - walczyliśmy dla Was do ostatniego biletu i prawie do upadłego. Nasza koleżanka Asia zdarła gardło i chyba jutro słowa do nas nie powie - przyznają urzędnicy.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej miało ogromny wkład w napisanie wniosku, dzięki któremu teraz nasze miasto zwiedza tysiące turystów z różnych zakamarków świata. Wniosek był niesamowicie obszerny, znalazło się w nim 28 obiektów, nie tylko w Tarnowskich Górach, ale też w sąsiednich Zbrosławicach i Bytomiu. Są to pozostałości po dawnych kopalniach rud srebra, ołowiu i cynku – kopalniane wyrobiska i szyby górnicze, system odwadniania i wykorzystania wody pogórniczej oraz elementy krajobrazu kulturowego.

Przez kilka stuleci na terenie Tarnowskich Gór i okolic powstało kilka tysięcy kopalń, ok. 20 tys. szybów i ponad 150 km podziemnych wyrobisk. Oczywiście najbardziej znane to Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga. Efekt UNESCO był bardzo widoczny po wpisaniu Tarnowskich Gór na listę Światowego Dziedzictwa, Zabytkową Kopalnię Srebra tylko 2017 roku zwiedziło blisko 90 tys. turystów.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe pojazdy dla OSP Orzech i OSP Pyrzowice

Nowe wozy dla strażaków z powiatu tarnogórskiego

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie Góry - niewybuch na Wyspiańskiego

Niewybuch w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy ewakuowani

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Które szkoły dołączą?