Dezynfekcja w Tarnowskich Górach? Jest interpelacja

Radny Janusz Śnietka złożył elektroniczną interpelację w sprawie dezynfekcji miejskiej przestrzeni w czasie epidemii koronawirusa. Takie rozwiązanie wprowadziły już inne śląskie miasta jak chociażby sąsiedni Bytom, Chorzów czy Świętochłowice.

Dezynfekcja

- W związku z licznymi prośbami i zapytaniami mieszkańców Tarnowskich Gór, złożyłem wczoraj elektroniczną interpelację w sprawie: dezynfekcji miejskiej przestrzeni w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje radny Janusz Śnietka. - W Tarnowskich Górach na dzień dzisiejszy mamy potwierdzone już 5 osób zakażonych (dane ze strony Urzędu Miasta Tarnowskie Góry) - dadaje.

Dezynfekcje mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Nie wszyscy mieszkańcy mogą zostać w domu z powodu pracy, a dzięki tym działaniom moglibyśmy się przyczynić do zmniejszenia ich szansy na zachorowanie - czytamy w interpelacji.

Dezynfekcja jest już w innych śląskich miastach


Taką dezynfekcję przeprowadzają już inne miasta na Śląsku, jak chociażby w sąsiednim Bytomiu. W tym mieście Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przystąpił do wielkiej akcji dezynfekcji wiat przystankowych. Prace obejmowały 60 wiat rozsianych na terenie miasta. Czyszczenie zakończyło się nocą z niedzieli na poniedziałek. Również Chorzów zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków na terenie miasta. Wcześniej, jako pierwsze na takie rozwiązanie zdecydowały się Świętochłowice, Zabrze, Katowice czy Sosnowiec.fot. Hubert Klimek / UM Bytom

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022

Pierwsze wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021

Tarnowskie Góry. IV Gala Strażacka 2022

Najlepsi strażacy w powiecie tarnogórskim wybrani

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta. Był proboszczem Kaletach

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 09.-15.08

Kurna Chata, Tarnowskie Góry

Burmistrz w sprawie Kurnej Chaty