Dla miłośników podchodów. Gra miejska śladami wojsk brytyjskich w Tarnowskich Górach

Srebrne Miasto jak za czasów plebiscytu? Da się zrobić! Wystarczy tylko wziąć udział w nowej inicjatywie Stowarzyszenia Góry Kultury, która przeniesie nas sto lat wstecz.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry gra miejska

Gra miejska śladami wojsk brytyjskich

Nie wszyscy wiedzą, że w Tarnowskich Górach przez jakiś czas stacjonowali Szkoci, Irlandczycy i Anglicy. Czym się u nas zajmowali? Jaki był cel ich przybycia? Te i inne ciekawostki poznają uczestnicy gry miejskiej, która odbędzie się w naszym mieście. Zainteresowani mogą już rezerwować sobie datę 25 czerwca (niedziela).

- W trakcie gry odwiedzisz najważniejsze punkty związane z życiem żołnierzy szkockich, angielskich i irlandzkich w naszym mieście, poznasz niektórych z nich, dowiesz się, jak żyli, gdzie spędzali czas i czym się zajmowali - zapraszają organizatorzy.

W zabawie mogą wziąć udział grupy liczące od dwóch do pięciu osób. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy zgłosić się między godziną 12:00 i 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przy ul. Gliwickiej 2. Grę należy skończyć do godziny 16:00. Organizatorzy polecają, by zabrać ze sobą menażkę lub metalowy kubek i łyżkę - mogą się przydać. Przy ocenie grup będzie liczył się czas przejścia oraz zdobyte punkty na poszczególnych stacjach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Ogłoszenie wyników odbędzie się o godzinie 18:00 na tarnogórskim rynku. W ramach finału wydarzenia przed uczestnikami wystąpi zespół Częstochowa Pipes&Drums.

Tarnowskie góry 500 lecie

Może Cię zainteresować:

Zbliżają się obchody 500-lecia Tarnowskich Gór. Co będzie się działo z tej okazji?

Autor: Urszula Gołkowska

05/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon