Dla młodych i starszych miłośników kolei. Śląskie atrakcje z torami w tle

Wąskotorówka Bytom-Miasteczko Śląskie

Kolejka elektryczna. Któż nie marzył, kto nie zazdrościł. A może młodzieńczą pasją zaraziliście swoje dzieci? Nawet jeśli jeszcze nie - podczas tegorocznych wakacji zorganizujcie im niespodziankę i pokażcie miejsca dla młodych wielbicieli kolei. W województwie śląskim takich atrakcji nie brakuje. Poznajcie je.

Za koleją przepadają chyba wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Nie chodzi już o samą zabawę, ale podróżowanie. Wiele lat temu pociąg, zaraz obok autobusów był jednym środkiem lokomocji, który mógł zabrać nas na długo wyczekiwane wczasy. Pewnie dobrze pamiętacie przedziały wypełnione po brzegi. Mało tego, zdarzało się, że miejsc siedzących zwyczajnie brakowało i musieliście rozsiąść się wygodnie na podłodze.

Ci bardziej pomysłowi, decydowali się na komfortową podróż kuszetkami. Kto z nich korzystał, wie jaka jest to niesamowita przygoda, zwłaszcza dla dzieci i wielbicieli kolei. Dziś podróżowanie wygląda zupełnie inaczej.

Jeżeli wasze dzieci interesują się koleją i chętnie się nią bawią, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je w miejsca, które polubi każdy entuzjasta kolei. Z pewnością dla was to również będzie frajda, ponieważ przywołacie wspomnienia z dzieciństwa. Czy jesteście gotowi, aby je poznać?

Miejsca dla młodych wielbicieli kolei w województwie śląskim

Każdy miłośnik kolei z pewnością powinien odwiedzić województwo śląskie, zwłaszcza te atrakcje, które zostały stworzone dla miłośników kolei, zarówno tych dużych jak i małych. Naszym zdaniem nie można przejść obok tych atrakcji obojętnie. Zapraszamy do naszej galerii zdjęciowej.

Wąskotorówka Bytom-Miasteczko Śląskie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kolejkowo, Gliwice

Oderwij się od stołu. Sprawdź rodzinne atrakcje

Tarnowskie Góry, biblioteka senior dla seniora

Biblioteka Senior dla Seniora - na czym polega projekt?

Tarnogórskie Centrum Kultury - repertuar listopad 2021

Bond, Sensoraki, Podróże ze sztuką. TCK zaprasza

Kalety. Święto Ryby 2021 w Ichtioparku

Święto Ryby, czyli wędkarska sobota w Kaletach

Ziętek. Festyn Sołecki 2021

Pomysł na weekend? Festyn Sołecki w gminie Krupski Młyn

Krupski Młyn, kino plenerowe

Kino plenerowe w Krupskim Młynie. Kiedy seanse?

Kino plenerowe

Zamkowe kino plenerowe w Toszku