Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać? Imprezy i wydarzenia w Tarnowskich Górach

Już dziś rozpoczynamy długi weekend! W naszym mieście przygotowano całkiem sporo ciekawych propozycji, jak w ciekawy sposób spędzić nadchodzące dni. Oto niektóre z pomysłów.

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Wystawa Sztuki w Ogródku

Na dobry początek Sound Factory z Tarnowskich Gór zaprasza na kameralne spotkanie ze sztuką. 4 czerwca, w piątek, przy ulicy Fabrycznej 1 odbędzie się wystawa prac lokalnych artystów. Swoje dzieła zaprezentują:

  • Wiki Kot
  • Kamila Loskot
  • Alma Konfederak
  • Daria Kruszelnicka-Guzy
  • Eliza Pilarska
  • Łukasz Loskot

Gościem specjalnym będzie Ewelina Materla. Wydarzenie potrwa od godziny 18:00 do 22:00.

Patriotyczna sobota na Rynku

5 czerwca Kurkowe Bractwo Strzeleckie przy współpracy z Muzeum w Tarnowskich Górach upamiętni setną rocznicę III powstania śląskiego. Obchody rozpoczną się o 11:00 Mszą w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Następnie przy tablicy upamiętniającej poległych powstańców złożone zostaną kwiaty. Na tarnogórskim rynku o godzinie 12:15 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Power of Winds. Po nim nastąpi wernisaż wystawy „Tarnowskie Góry w okresie plebiscytu i III powstania śląskiego”.

- W ramach projektu zamierzamy w lipcu i sierpniu przygotować jeszcze trzy tego typu spotkania, o których poinformujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej (www.kbs.tgory.pl), mediów społecznościowych - zapraszają organizatorzy.

Salon Śląski w Świerklańcu

Rozpoczęte w sąsiedniej gminie przedsięwzięcie ciągle się rozwija. W ten weekend w Parku w Świerklańcu odbędą się dwa wydarzenia. W sobotę o godzinie 11:00 rozpocznie się wystawa rowerów zabytkowych. Prezentacje zaplanowane są także na godzinę 14:00 i 16:00 przed Pałacem Kawalera.

W niedzielę czekają nas "Koronkowe cuda", czyli:

  • 12:30 – 15:00 – pokazowe warsztaty tworzenia koronki klockowej
  • 15:00 – 17:00 – wystawa
  • 16:00 – prelekcja

Annum Festival Powiew Sztuki

Koniec weekendu zapowiada się równie fascynująco. O godzinie 17:30 przy Zabytkowej Kopalni Srebra (ul. Szczęść Boże 81) rozpocznie się Pokaz Historycznych Tańców i Zabaw Dawnych Dworów Polskich.

- Ukażemy i przybliżymy nieco historyczne tańce, zabawy i kostiumy, jakie królowały m.in. na dawnych polskich dworach, przekazując radość i piękno płynące z ich żywiołowości, stylu i ponadczasowego szyku - opowiadają organizatorzy.

Koncert Organowy w Konwikcie

To już drugie w tym roku wydarzenie z cyklu koncertów, jakie odbywają się w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju. Niestety w wydarzeniu możemy wziąć udział tylko w trybie online. 6 czerwca przed internetową publicznością zaprezentuje się uznany muzyk Tomasz Soczek. Początek koncertu o godzinie 19:00. Transmisja dostępna na kanale Urzędu Miasta.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon