Długi weekend zacznij aktywnie. 114 Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna już dziś

Dzisiaj, 29 października, tarnogórzanie wybiorą się na wspólną rowerową wycieczkę. Kto może wziąć w niej udział?

114 Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna

Piątkowe popołudnie i słoneczna, październikowa pogoda to połączenie niemal idealne. Warto skorzystać z ostatnich cieplejszych dni i spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Dla osób lubiących rowerowe przejażdżki oraz poznawanie innych entuzjastów tego rodzaju odpoczynku mamy dobrą wiadomość.

Dziś o godzinie 18:00 na rynku rozpocznie się Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna. Jej uczestnicy przejadą trasę od centrum miasta na Osiedle Przyjaźń. Udział w wycieczce może wziąć każdy zainteresowany, niezależnie od kondycji. Należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą:

  • roweru ze sprawnie działającym oświetleniem
  • dzwonka rowerowego
  • dobrego humoru
- Są to warunki konieczne do wzięcia udziału w masie! Można również zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, taką jaką się wozi w samochodach - dodają organizatorzy.

Wspólne przejazdy stały się już tarnogórską tradycją. Odbywają się w ostatnie piątki miesiąca i przyciągają wielu mieszkańców. Podczas ostatniej, wrześniowej edycji na miejscu zbiórki stawiło się 49 osób.

- Pokażmy, że rowerzyści mają takie samo prawo do korzystania z dróg! "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" - zapraszają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon