Dni Kalet 2022 już za nami. Zobacz, czy jesteś na zdjęciach [GALERIA]

W ubiegły weekend w Kalety obchodziły swoje święto. Atrakcji nie brakowało. Zobacz, jak bawili się mieszkańcy i przyjezdni goście.

Dni Kalet 2022

Po pandemicznej, dwuletniej przerwie odbyła się długo oczekiwana impreza. Na scenie zaprezentowali się nie tylko lokalni artyści czy zespoły, ale także znane gwiazdy muzyczne. Goście mogli posłuchać występu grupy Blue Cafe i Patrycji Markowskiej. Wydarzenie uświetnił także IX Plenerowy Maraton Rock&Roll Swing Show Kalety 2022. Swoje 95-lecie świętowała także Miejska Orkiestra Dęta.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. O puchar Burmistrza Miasta Kalety walczyli podczas swoich turniejów skaciści i szachiści. Sporo działo się także na boisku wielofunkcyjnym.

- Strefa sportu, która utworzona została w tym miejscu przez kaletańską grupę Spartan Team Kalety cieszyła się ogromną popularnością nie tylko najmłodszych, ale również starszych mieszkańców naszego miasta. Każdy chciał spróbować swoich siła na torze przeszkód, który jak się okazało, wcale nie był taki łatwy do pokonania - opowiadają organizatorzy Dni Kalet.

Sporo atrakcji, prawda? A to jeszcze nie koniec. Miłośnicy motoryzacji z przyjemnością mogli podziwiać kolekcję zabytkowych pojazdów należących do pana Tadeusza Krusa. Co z kolei działo się w specjalnej Eko Strefie projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy Błękit”?

- Dorośli mogli zasięgnąć informacji i porad dotyczących wymogów i możliwości związanych z wymianą pieców na bardziej ekologiczne, natomiast dla najmłodszych przygotowano bogaty zestaw zabaw i konkurencji związanych z tematyką czystego powietrza oraz zagrożeń związanych ze smogiem - wspominają organizatorzy.

Do tego goście mogli skorzystać z animacji Szkoły Językowej Smile, wytestować Blender Bike i samodzielnie przygotować ekologiczny sok, udać się na degustację wędzonych pstrągów. Tegoroczne Dni Kalet już za nami, pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli bawić się na kolejnej odsłonie imprezy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Dni Kalet

Dni Kalet 2022. Znamy już szczegółowy program

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Święto Kolorów, Tarnowskie Góry 2021

Kolejne Święto Kolorów. Tym razem w Kaletach

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Śniadanie na Polanie 2021

Lipcowe Śniadanie na Polanie. Jak bawili się tarnogórzanie?