Dni Radzionkowa 2023. Przyjadą Elektryczne Gitary, Michał Szczygieł i GROSU

Za miesiąc rozpocznie się najważniejsze wydarzenia roku w Radzionkowie. I tym razem muzycznych atrakcji nie zabraknie. Sprawdźcie, kogo zobaczymy na scenie.

UM Radzionków
Dni radzionkowa 2023

Dni Radzionkowa 2023

Przed nami kolejna edycja imprezy, na którą czekają nie tylko mieszkańcy miasta. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca (sobota - niedziela). Na Eko-Rynku ustawiona zostanie scena, a wokół niej na gości czekać będą dodatkowe atrakcje.

Pierwszego dnia, 11 czerwca, o godzinie 16:00 rozpocznie się piknik rodzinny dedykowany maluchom i ich opiekunom. Natomiast o 17:45 ruszy koncertowa część imprezy. Rozpocznie się od występu śląskiego rapera GROSU. Zaraz po nim na scenie pojawi się artysta Gooral. Gwiazdą wieczoru zostanie wokalista lubiany zwłaszcza przez młodszych odbiorców. Dla Radzionkowa zaśpiewa Michał Szczygieł. Muzyk znany jest z utworów takich jak "Spontan" czy "Adrenalina".

Drugi dzień świętowania zainaugurują występy artystów z Radzionkowa. Będziemy mogli zobaczyć i posłuchać reprezentantów grup z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz Centrum Kultury "Karolinka". O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Damiana Holeckiego. Po nim przyjdzie czas na Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Grupa w tym roku świętuje 50. jubileusz swojej działalności. Na koniec nie zabraknie mocnego akcentu muzycznego. Swoje ponadczasowe przeboje zagra zespół Elektryczne Gitary. Zapowiada się ciekawie, a to jeszcze nie koniec dobrych wieści.

- Przypominamy jednocześnie, że bogactwem i specyfiką święta naszego miasta jest oferta przygotowana przez radzionkowskie organizacje pozarządowe. To głównie dzięki nim, niemal przez miesiąc, odbędzie się w Radzionkowie około trzydzieści różnych imprez towarzyszących głównym obchodom, adresowanych do wszystkich grup wiekowych. Będą to więc koncerty, zawody sportowe czy interesujące wystawy - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Szczegóły dotyczące programu zostaną udostępnione niebawem, a już dziś można odliczać dni do czerwcowych koncertów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon