Dobra wiadomość dla mieszkańców Tworoga. Właśnie zakończyła się nowa inwestycja

Mieszkańcy wsi mogą już korzystać z efektów robót, jakie niedawno zostały sfinalizowane. Cieszą się z nich także... pracownicy tarnogórskiego pogotowia.

Droga jak nowa

Urząd Gminy Tworóg pochwalił się zrealizowaną inwestycją. W tym tygodniu wykonano remont generalny fragmentu nawierzchni drogi dojazdowej do Ośrodka Zdrowia w Tworogu. Obiekt znajduje się przy ul. Zamkowej. W ramach zadania poprawiono także dojazd do pobliskich budynków mieszkalnych.

Całkowity koszt remontu wyniósł 29 766 złotych. Zadanie zostało w całości sfinansowanie przez Gminę Tworóg w ramach nagrody otrzymanej w konkursie "Rosnąca Odporność". W ramach akcji badano przyrost poziomu w pełni zaszczepionych mieszkańców od dnia 1 sierpnia do 31 października 2021 roku. Dla najlepszych gmin w powiatach przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe. Środki te mogą zostać wydane na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19 (czynności polegające na zwalczaniu zakażenia, zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa, profilaktyka oraz zwalczanie skutków pandemii, w tym także tych społeczno-gospodarczych).W naszym powiecie wyróżniono trzy gminy: Ożarowice, Tworóg i Kalety.

Efekt końcowy remontu drogi można zobaczyć w powyższej galerii.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon