Dobre wieści ze szpitala w Tarnowskich Górach. Zobaczcie efekty nowej inwestycji [GALERIA]

Dobiegają końca prace na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Aktualnie trwają kontrole i wykończenia pomieszczeń. Widać już jednak, jak zmieniło się to miejsce.

Nowoczesny blok operacyjny w Tarnowskich Górach

Jak stwierdza starostwo, to jedna z największych inwestycji Powiatu Tarnogórskiego. Co więcej, zbliża się już ona do finału. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym zostaną oddane do użytku zmodernizowane pomieszczenia. Działania w tym zakresie były zapowiadane jeszcze przed pandemią. Według założeń obejmowały one: wykonanie robót budowlano-instalacyjnych, budowę źródeł gazów medycznych, kupno kompleksowego, dedykowanego wyposażenia sterylizatorni i przelotowych myjni - dezynfektorów. W szpitalu miał także pojawić się nowoczesny blok operacyjny.

Inwestycja warta jest ponad 12 milionów złotych. 6 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa. Resztę potrzebnych środków zagwarantował Powiat Tarnogórski. Po miesiącach prac możemy już zobaczyć efekty działań. Na jakim etapie są aktualnie?

- Obecnie trwają ostatnie prace budowlane związane z wykończeniem pomieszczeń, montażem specjalistycznego sprzętu oraz urządzeń medycznych. Jest to też czas pierwszych odbiorów technicznych, związanych z budową nowoczesnego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni powiatowego szpitala - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.
- Eksperci i specjaliści przeprowadzają testy zastosowanych nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz powstałych instalacji eklektycznych, gazowych i wodnych - dodają.

Fotorelację przedstawiającą zmiany, jakie zaszły na terenie WSP w Tarnowskich Górach, zobaczyć można w powyższej galerii zdjęć.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Zakończenie remontu w WSP w Tarnowskich Górach

Zakończyła się nowa inwestycja w tarnogórskim szpitalu

Tarnowskie Góry dps

Tarnowskie Góry. Rusza budowa Domu Pomocy Społecznej

Tarnowskie Góry szpital

Nowy sprzęt dla WSP. Co trafi do tarnogórskiego szpitala?

Morawiecki Polski Ład 2022

18 inwestycji w powiecie tarnogórskim z dofinansowaniem

Remont w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach

Koniec remontu w tarnogórskiej "Sorbonie". Jak teraz wygląda

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały