Dobre wieści ze szpitala w Tarnowskich Górach. Zobaczcie efekty nowej inwestycji [GALERIA]

Dobiegają końca prace na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Aktualnie trwają kontrole i wykończenia pomieszczeń. Widać już jednak, jak zmieniło się to miejsce.

Nowoczesny blok operacyjny w Tarnowskich Górach

Jak stwierdza starostwo, to jedna z największych inwestycji Powiatu Tarnogórskiego. Co więcej, zbliża się już ona do finału. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym zostaną oddane do użytku zmodernizowane pomieszczenia. Działania w tym zakresie były zapowiadane jeszcze przed pandemią. Według założeń obejmowały one: wykonanie robót budowlano-instalacyjnych, budowę źródeł gazów medycznych, kupno kompleksowego, dedykowanego wyposażenia sterylizatorni i przelotowych myjni - dezynfektorów. W szpitalu miał także pojawić się nowoczesny blok operacyjny.

Inwestycja warta jest ponad 12 milionów złotych. 6 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa. Resztę potrzebnych środków zagwarantował Powiat Tarnogórski. Po miesiącach prac możemy już zobaczyć efekty działań. Na jakim etapie są aktualnie?

- Obecnie trwają ostatnie prace budowlane związane z wykończeniem pomieszczeń, montażem specjalistycznego sprzętu oraz urządzeń medycznych. Jest to też czas pierwszych odbiorów technicznych, związanych z budową nowoczesnego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni powiatowego szpitala - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.
- Eksperci i specjaliści przeprowadzają testy zastosowanych nowoczesnych systemów bezpieczeństwa oraz powstałych instalacji eklektycznych, gazowych i wodnych - dodają.

Fotorelację przedstawiającą zmiany, jakie zaszły na terenie WSP w Tarnowskich Górach, zobaczyć można w powyższej galerii zdjęć.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

320 000 zł na sprzęt medyczny dla tarnogórskiego szpitala

Tarnowskie Góry dps

Tarnowskie Góry. Rusza budowa Domu Pomocy Społecznej

Tarnowskie Góry szpital

Nowy sprzęt dla WSP. Co trafi do tarnogórskiego szpitala?

Tarnowskie Góry 2022 budżet partycypacyjny

Powiat tarnogórski. Na te inwestycje zagłosują mieszkańcy

Morawiecki Polski Ład 2022

18 inwestycji w powiecie tarnogórskim z dofinansowaniem

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały