Dokument Projektu, czyli grupa pasjonatów fotografii, która od lat towarzyszy Gwarkom

Na Gwarkach są co roku. Nic nie umknie ich obiektywom. Dokument Projektu jest grupą fotografów, którzy tworzą obszerną dokumentację wszystkich wydarzeń podczas obchodów trzydniowego święta naszego miasta w celach archiwizacyjnych.

Dokumentprojektu

– Nie znajdziesz nas, my znajdziemy ciebie – mówi żartobliwie Marta Kot należąca do grupy. – W końcu robimy zdjęcia w całym mieście – dodaje. Jak można ich rozpoznać? Wszyscy fotografowie mają koszulki z napisem „Dokument Projektu”. Dzięki grupie Tarnowskie Góry mają profesjonalne zdjęcia z każdych Gwarków. W tym roku miłośnicy fotografii będą z nami już po raz dwunasty!

Dokument rozpoczął swoją inicjatywę w 2008 roku. Jego założycielem jest Krzysztof Witkowski, który wraz z garstką młodzieży stworzył pierwszy „Dokument Projektu”. Z czasem miłośników fotografii zaczęło przybywać.

– Każdy może realizować własne pomysły fotograficzne – wyjaśnia Marta. – Wszystko działa na zasadzie wolności. Jeśli ktoś jest zainteresowany fotografią koncertową to idzie na koncerty, jeśli ktoś lubi robić portrety – robi portrety. Oczywiście, jak mamy jakieś braki w zdjęciach to szukamy chętnych do określonych zadań. Tak właśnie działa „Dokument Projektu” – dodaje.

W tym roku na Gwarkach będzie totalna nowość! Grupa rusza pierwszy raz z Fotoakcją. Na czas imprezy będzie rozstawiony namiot, w którym będzie znajdowało się profesjonalne studio fotograficzne. – Sportretujemy w nim każdego miłośnika Tarnowskich Gór – tłumaczy Marta. – W czasie Gwarków będziemy inspirować się twórczością Richarda Avedona. Przyjrzymy się projektowi sprzed 40 lat ,,In the American West", podczas którego portretował mieszkańców terenów od Teksasu po Idaho – dodaje.

Każdy kto będzie chciał mieć profesjonalny portret będzie mógł znaleźć studio „Dokumentu Projektu” na rynku, przy Centrum Informacji Turystycznej.
- Zaprosiliśmy do tej akcji naszych tarnogórskich artystów, polityków, działaczy społecznych, ludzi kultury, ludzi sportu. Zapraszamy także wszystkich, którzy kochają Tarnowskie Góry – mówi Marta.

Wszystkie zdjęcia „Dokumentu Projektu”, można znaleźć na facebookowej stronie grupy oraz Instagramie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Stara Stajnia u Wojtachy, Tarnowskie Góry

Styczniowa Mania Podróżowania. Tym razem zobaczymy Gwineę

Miasteczko Śląskie - jarmark bożonarodzeniowy

Miasteczko Śląskie. Jarmark Adwentowy. Kiedy się odbędzie?

Tarnowskie Góry Industriada 2021

WORK IT OUT w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Dance Challenge Radzionków 2021

Dance Challenge w Radzionkowie! Zumba, Jerusalema i Belgijka

Piknik rodzinny w Ossach

Piknik rodzinny w gminie Ożarowice już w ten weekend

Basen w Radzionkowie

Basen Księża Góra w Radzionkowie zapowiada otwarcie!