Dozownik do dezynfekcji trafił do szkoły w Miasteczku Śląskim

PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Sp. z o.o. ufundowały bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk, który trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim.

Miasto

Szkoła Podstawowa, tak jak i pozostałe placówki w regionie od 25 maja br. wznawiają swoją opiekę nad dziećmi. Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk, który ufundowany został przez tarnogórskie Spółki z Grupy Veolia, zostanie zamontowany przy wejściu do szkoły, co umożliwi korzystanie z niego wszystkim wchodzącym do szkoły: zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a także personelowi.

- Przekazany sprzęt pomoże podnieść poziom bezpieczeństwa pobytu dzieci w szkole, tym bardziej, że w naszym regionie wirus wcale się nie wycisza. Wraz z Urzędem Miasta Miasteczko Śląskie podjęliśmy decyzję o takiej formie wsparcia mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, które będzie długotrwałe i podniesie komfort funkcjonowania w tym trudnym czasie – mówi Zenon Chyra Prezes Zarządu Veolii Południe Sp. z o.o.

Miasteczko Śląskie to kolejne miasto, któremu pomaga Veolia. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach wsparło również Woźniki, a wraz z Veolią Południe miejskie szpitale w Tarnowskich Górach. Na ich rzecz dokonano zakupu 1000 sztuk maseczek jednorazowych, 60 litrów profesjonalnych żeli do dezynfekcji ciała i rąk oraz 175 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. Placówkom opieki medycznej firma zapewniła także 240 maseczek wielokrotnego użytku, 40 przyłbic, prawie 300 rolek ręczników papierowych oraz ponad 1 400 butelek wody mineralnej. Dodatkowo spółki z Grupy Veolia ufundowały monitor funkcji życiowych, który trafił do Szpitala Powiatowego im. Hagera.

- W Veolii doskonale wiemy czym jest odpowiedzialność za lokalne społeczności Zdajemy sobie sprawę, z ogromu wyzwań jakie stoją przed szkołami w celu przygotowania placówek oświatowych do przyjęcia dzieci i stworzenia im bezpiecznych warunków pobytu. Chcemy się przyłączyć do pomocy w realizacji tego zadania, w ramach posiadanych możliwości.- mówi Marta Bis Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o.

To co warte jest również podkreślenia, to fakt, że w naszych działaniach nie zapominamy o solidarności i wsparciu lokalnego biznesu. Dozownik z pełną świadomością zdecydowaliśmy się kupić u producenta, który ma swoją firmę w Miasteczku Śląskim.

Veolia należy do światowych liderów usług środowiskowych. W Polsce działa na terenie 109 gmin, dostarczając wodę i energię blisko 3 mln mieszkańców. Wśród odbiorców jej usług znajdują się również samorządy i podległe im instytucje, w tym także placówki szkolne i przedszkolne.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Szkła Podstawowa w Przezchlebiu - zajęcia z programowania

Gmina Zbrosławice. Zajęcia z robotyki dla małych

Urząd Miasta Tarnowskie Góry, godziny otwarcia

Urząd Miejski ogranicza przyjmowanie petentów

Zakłady Chemiczne Tarnowskie Góry

Informacje w temacie Zakładów Chemicznych "Tarnowskie Góry".

Tarnogórzanin twarzą Sii Cycling Team

Tarnogórzanin Kamil Hajda twarzą ogólnopolskiej kampanii

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

Narodowy Spis Powszechny, Tarnowskie Góry

Nowy punkt spisowy w... tarnogórskim Parku Wodnym

Nowa karetka w Kaletach

Nowa karetka dla Kalet. Kosztowała 500 000 złotych