Dożynki i Gyburstag Kołoca. Co będzie się działo w ten weekend w Świerklańcu?

UG Świerklaniec
Świerklaniec. Dożynki 2021 i Gyburstag Kołoca

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do sąsiedniej gminy. W świerklanieckim Parku będą czekać liczne atrakcje.

Dożynki 2021

Koniec wakacji oczywiście związany jest z tradycyjną imprezą, jaka odbędzie się także w Świerklańcu 5 sierpnia. Na wydarzenie zaprasza wójt Marek Cyl oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Harmonogram 

Część oficjalna:

  • 14:30 - Msza św. w kościele parkowym p.w. Dobrego Pasterza w Świerklańcu
  • 15:30 – przemarsz korowodu dożynkowego pod amfiteatr w Parku oraz koncert Tarnogórskiej Orkiestry Dętej
  • 16:30 - uroczyste otwarcie Dożynek 2021

Część artystyczna:

  • 17:00 – spotkanie kabaretowo-muzyczne z Krzysztofem Respondkiem
  • 18.00 – blok folklorystyczny - występy zespołów ludowych:
    - „Katarzynki” z Gminy Partnerskiej – Radków
    - Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie"
  • 19:30 – koncert gwiazdy wieczoru – Damiana Holeckiego

Całość w formie kabaretowej poprowadzi Sebastian Mierzwa. Podczas wydarzenia goście mogą skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień, jaki zostanie zorganizowany w Pałacu Kawalera. Zabiegi będą wykonywane od 15:00 do 19:00 przez pracowników SPZOZ Świerklaniec. Pojawi się także stanowisko Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (również w Pałacu Kawalera). Rachmistrzowie pomogą w wypełnieniu formularza od 15:00 do 19:00.

Gyburstag Kołoca 

Wśród mieszkańców naszego powiatu z pewnością znajdzie się wielu miłośników tego tradycyjnego śląskiego ciasta. Z posypką, makiem, a może serem? Wszystkich rodzajów skosztujemy podczas wydarzenia towarzyszącego Dożynkom. 

- Kożdyn jedyn co mo we zocy ślonski kołoc może pokozać, co to poradzi nojlepi upjyc. Zaproszomy Wos do Śwjyrkola, przyjedźcie z nojlepszym kołocym - mogecie wygrać "Złoto blacha kołoca" - zapraszają pomysłodawcy. 

Konkurs jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Gminę Świerklaniec i Stowarzyszenie Wrazidlok. Każdy zainteresowany może upiec pyszne ciasto i pochwalić się swoim talentem przed jury i gośćmi wydarzenia.

W kulinarnych zawodach mogą wziąć udział zespoły liczące do pięciu osób. Każdy zawodnik indywidualny bądź drużyna przygotowują od jednego do pięciu wypieków konkursowych. Komisja weźmie pod uwagę najlepsze ciasto. Na zwycięzców czekają  nagrody finansowe: 500 zł, 300 zł i 200 zł, a także zaszczytna "Złoto blacha kołoca". Regulamin dostępny TUTAJ.

Smakowita wiadomość dla publiczności: organizatorzy przewidują także poczęstunek. 

Piknik na ŁĄCZce. Lifestylowe wydarzenie w gminie Krupski Młyn

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: