Dr Alicja Wołyńska-Ślężyńska przechodzi na emeryturę. GCR Repty żegna swoją "Królową Lodu”

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich opuściła ważna dla ośrodka osoba. Współpracownicy dziękują za lata jej starań.

Pożegnanie dr Alicji Wołyńskiej-Ślężyńskiej

Specjalista rehabilitacji ruchowej przechodzi na emeryturę. Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie pani doktor. W GCR "Repty" przepracowała 33 lata (od 1989 roku) i znacząco przyczyniła się do jego rozwoju.

- Zorganizowała tu gabinet krioterapii ogólnoustrojowej - wspominają pracownicy centrum. - Jej zainteresowanie tematyką leczenia zimnem przyniosło efekty. W ośrodku wprowadzano dostępne metody meczenia zimnem, jak na przykład okłady żelowe czy krioterapia miejscowa ciekłym azotem. W 2006 roku w „Reptach” stanęła pierwsza komora krioterapii, którą w 2020 roku zamieniono na nowszy model - dodają.

Dr Alicja Wołyńska-Ślężyńska pracowała w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po przeniesieniu do "Rept" została przydzielona do Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu, a później do Oddziału Kardiologii. W 2006 roku została koordynatorem gabinetu kriokomory. Jest współautorką 46 publikacji naukowych zamieszczanych w prestiżowych periodykach i materiałach konferencyjnych. Stała się współautorką patentu "stół wieloczynnościowy do korekcji bocznych skrzywień kręgosłupa".

- Pani Alicjo! Dziękujemy za wkład, jaki włożyła Pani w rozwój naszego ośrodka. Drzwi do „Rept” są dla Pani zawsze otwarte - deklarują pracownicy GCR "Repty".
Tarnowskie Góry tężnia solankowa

Może Cię zainteresować:

Tężnia solankowa w Tarnowskich Górach? Jest na to szansa! Wystarczy tylko...

Autor: Urszula Gołkowska

29/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon