Dramatalia 2023. Kto zaśpiewa na tegorocznym święcie Zbrosławic?

Organizatorzy imprezy zaprezentowali artystów, którzy pojawią się na scenie podczas nadchodzącej edycji wydarzenia. Tym razem zobaczymy tam cztery zespoły.

Roszak Show
Dramatalia 2023 zbrosławice

Scena Dramataliów 2023

Za nieco ponad dwa tygodnie w Zbrosławicach odbędzie się największa impreza w ciągu roku. W dniach 2-3 września świętować będzie cała gmina. Mieszkańcy i goście będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym, zwiedzić bunkier czy spróbować swoich sił w szachowym wyzwaniu. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

Nadchodzą Dramatalia 2023. Zbrosławice zapraszają do zabawy podczas święta gminy

Wiemy już także, jacy artyści pojawią się w tym roku podczas imprezy. Publiczność będzie mogła posłuchać czterech grup. Oto one:

  • Roszak Show
Autorzy hitów "Jo by Cie broł", "Na mie je kolej" czy "Już nigdy nic" oraz cyklu "Muzyczne lekcje śląskiego". Eksplozja dźwięku, światowe brzmienie, sekcja dęta, choreografia, taniec, kostiumy, zabawa z publicznością, a to wszystko we ślonski godce, czyli muzyczna, rockandrollowa uczta dla oczu, uszu i ducha.
  • Kasia & Błażej i Przyjaciele
Dwoje energicznych młodych ludzi, którzy wspólnie z przyjaciółmi zaprezentują znane i lubiane przeboje w nowych odsłonach. Dali świetny koncert na Dniach Wisły - teraz zaprezentują się przed publicznością w Zbrosławicach.
  • Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Sobieski
Założona w 1922 roku orkiestra świętowała w ubiegłym roku jubileusz stulecia. W tym okresie dopisała do swojego konta wiele sukcesów, w tym liczne miejsca na podium i puchary zdobyte na przeglądach muzycznych. W repertuarze, oprócz pozycji obowiązkowych, muzycy maja również sporo energetycznych kawałków "na czasie". W Zbrosławicach wystąpią z wokalistą.
  • SPECIFIQUE
To samowystarczalny kolektyw muzyczny, założony w 2021 roku na Śląsku. Ich styl opiera się na łączeniu różnych gatunków: trapu z alternatywą, jak i popu z drum’n’bassem. Ekipę tworzą producenci, wokaliści, graficy oraz kamerzyści (trzech z nich pochodzi ze Zbrosławic). Specifique może pochwalić się już sporym dorobkiem artystycznym, wydali 4 albumy, ponad 25 singli i kilkanaście teledysków. Ekipa zdążyła się już porządnie rozgrzać koncertowo i energii na ich występie na pewno nie zabraknie.

Dokładny plan wydarzenia ma ukazać się niebawem. Tymczasem warto sprawdzić, co ciekawego przygotowały Tarnowskie Góry w ramach Gwarków 2023.

Gwarki - pochód 2022

Może Cię zainteresować:

Pochód Gwarkowski 2023. Nowe postacie, nowe stroje i ten sam tarnogórski vibe

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon