Dramofonia w Zbrosławicach. Biblioteka zaprasza na bezpłatne koncerty

W tym roku w gminie Zbrosławice będzie można posłuchać swingu, bluesa czy rock'n'rolla. Pierwsze spotkanie z muzyką na początku października.

Zbroslawice koncert jazz

Dramofonia 2023

Grupa miłośników muzyki i motoryzacji Pęknięty Pęcherz zaprasza na cykl koncertów. Odbędą się one w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach (ul. Oświęcimska 2a). To propozycja na długie i chłodne wieczory. Gości rozgrzeje wtedy swing, blues, country, folk czy rock'n'roll. Co ważne, wstęp na wydarzenia jest wolny.

- Przy współpracy z Gminą Zbrosławice ruszamy z nowym projektem, który zwie się "DramoFonia". Jeśli wszystko się powiedzie, a głęboko w to wierzymy, to będzie to cykl koncertów jesienno-zimowych - opowiadają inicjatorzy akcji.

- Comiesięczne koncerty mają nam przypomnieć korzenie prawdziwej muzyki, przywołać miejsca, z których się wywodzi i oczywiście nacieszyć uszy jakże dobrymi dźwiękami - dodają.

Premierowy koncert odbędzie się już w przyszłym miesiącu. 7 października o godzinie 19:00 w bibliotece w Zbrosławicach zaprezentuje się zespół Dixie Jazz Fellows. Na scenie wystąpią: Kazimierz Szkutnik (klarnet) oraz Kajetan Drozd (banjo).

- Dixie Jazz Fellows to duet, którego próżno szukać na polskiej scenie muzycznej. Rytmiczne banjo tenorowe oraz solowy klarnet tworzą niesamowite muzyczne zjawisko przenoszące nas do Nowego Orleanu, gdzie na słynnej Bourbon Street królował tradycyjny jazz - zapowiadają organizatorzy.
Tarnogorskie wieczory muzyki organowej i kameralnej

Może Cię zainteresować:

Ruszają Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Kogo posłuchamy w tym roku?

Autor: Urszula Gołkowska

13/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon