Druhowie z Kalet doczekali się nowej remizy. W weekend można było do niej zajrzeć

Przez ostatnie dwa dni w Leśnym Zakątku Śląska ochotnicza straż pożarna świętowała stulecie swojej działalności. Z tej okazji otrzymała prezent godny takiego jubileuszu.

Nowa remiza dla OSP Kalety

Ten dzień z pewnością zapisze się w historii kaletańskiej jednostki. W sobotę, 2 września, druhowie celebrowali setną rocznicę rozpoczęcia działalności straży. Jednym z najważniejszych punktów świętowania było uroczyste przekazanie im nowego budynku. Burmistrz wręczył ochotnikom klucz do remizy.

Budynek powstał przy zbiegu ulic Leśnej i Gwoździa. Ma powierzchnię użytkową wynoszącą ponad 555 m². W obiekcie znajdują się dwa garaże - dla dużych i mniejszych pojazdów. Łącznie mieści się w nich osiem stanowisk dla samochodów. Dodatkowo w obiekcie znalazło się miejsce na pomieszczenia użytkowe: szatnię, umywalnię, magazyn, pokoje gospodarcze, porządkowe i socjalne. Zadanie kosztowało 4 496 296,98 zł. Zostało wsparte finansowo przez Program Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Reszta pochodzi z budżetu miasta. Prace przy budowie strażnicy trwały rok.

W niedzielę, 3 września, każdy zainteresowany mógł zobaczyć remizę od środka. Od godziny 12:00 trwał dzień otwarty. Mieszkańcy oglądali sprzęt i pojazdy OSP Kalety. Specjalne atrakcje przygotowano także dla najmłodszych gości.

Policjanci z Kalet pomogli pieskowi

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Kalet pomogli małemu psiakowi. Zwierzątko odnalazło właściciela

Autor: Urszula Gołkowska

21/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon