Drutarnia zaprasza na wspólne świętowanie. Co ciekawego będzie się działo w tej części Kalet?

Jedna z dzielnic Zielonego Zakątka Śląska organizuje w ten weekend festyn. W planach koncerty, mecze piłkarskie i zabawy dla dzieci.

UM Kalety
Maraton Rock and Rolla w Kaletach

Święto Gminne w Drutarni

Lato w powiecie tarnogórskim to czas wielu imprez i eventów. Na jeden z nich zaprasza dzielnica Kalet. W najbliższą sobotę, 15 lipca, odbędzie się tam festyn. Na wydarzenie zapraszają Rada Parafialna, proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni, Urząd Miasta Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach.

Podczas imprezy będzie mieć miejsce turniej piłki nożnej o puchar burmistrza i proboszcza. Drużyny pięcioosobowe mogą zapisywać się od godziny 10:00. O godzinie 15:00 rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci. Na 16:00 zaplanowano występ grupy Rock Time, a następnie pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu WORD Katowice. Chętni mogą skorzystać z symulatora dachowania. O godzinie 17:00 przed gośćmi zaprezentuje się Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety. Świętowanie zakończy zabawa taneczna z zespołem AWERS o godzinie 18:00. W ten sam weekend na duże wydarzenie plenerowe zapraszają także Tarnowskie Góry.

Barbórka w środku lata 2022

Może Cię zainteresować:

Barbórka w środku lata 2023 w Tarnowskich Górach. Znamy harmonogram imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

07/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon