Dudobus w Tarnowskich Górach. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami

Prezydent Andrzej Duda przyjechał dzisiaj do Tarnowskich Gór. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Jpg


Dudobus w ramach prężnej kampanii prezydenckiej przyjechał dzisiaj do trzech miast. Andrzeja Dudę mogliśmy zobaczyć w Wodzisławie Śląskim oraz w Bytomiu, gdzie prezydent postanowił odbyć spotkanie z mieszkańcami na zewnątrz. W Tarnowskich Górach natomiast odbyło się ono w Tarnogórskim Centrum Kultury z ograniczoną ilością miejsc. Oprócz zwolenników prezydenta, przed TCK stali także jego przeciwnicy, którzy trzymali transparenty z napisem "Konstytucja".

- Proszę żebyśmy do naszych konkurentów o innych politycznych poglądach podchodzili z szacunkiem - apelował Andrzej Duda. -
Jesteśmy jednym narodem, mamy wspólny hymn - "Jeszcze Polsa nie zginęła kiedy my żyjemy" - "my", nie ma podziału. On ja, nie - "my". Pamiętajmy o tym zawsze, nie dajmy się ponosić nawet emocjom. Proszę żebyście państwo trzymali klasę - dodał.

Andrzej Duda na spotkaniu w Tarnogórskim Centrum Kultury podziękował za poparcie podczas poprzednich wyborów. - Jest to dla mnie ogromna satysfakcja, że wprowadziliśmy 500+, obniżyliśmy wiek emerytalny - to jest dla mnie niezwykle istotne - mówił dzisiaj Andrzej Duda. - Ostatnie lata to był dla mnie czas bardzo wytężonej służby dla Rzeczypospolitej. Bardzo chciałem podziękować za poparcie w poprzedniej kampanii. Te 5 lat to rzeczywiście czas wielu zrealizowanych zobowiązań - dodał.

Prezydent podczas wystąpienia poświęcił także uwagę emerytom. Mówił o obniżeniu wieku emerytalnego. - Ludzie wszędzie żądali obniżenia wieku emerytalnego. Podkreślali, że wiek emerytalny został podwyższony wbrew społeczeństwu - twierdził Andrzej Duda. Poruszył także temat trzynastej emerytury, którą ma dostać każdy kto ma prawo do emerytury i renty.

- Będzie wypłacana w kwietniu i niewielka jej część jeszcze w maju - wyjaśniał Andrzej Duda. - W ogóle nie trzeba nic robić, nie trzeba składać podań, nie trzeba nigdzie chodzić czy wypełniać dokumentów. Każdy kto ma prawo do emerytury i renty to świadczenie otrzyma, zostanie ono mu naliczone automatycznie - dodał.

Prezydent poruszył także kwestię obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Jak twierdzi dzięki nim nasz kraj odcina się od rosyjskich wpływów. – W Polsce mamy tysiące amerykańskich żołnierzy, którzy są już tu na stałe. To jest obecność rotacyjna, ale nie ma takiego momentu, żeby co najmniej kilku tysięcy żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych nie było u nas w kraju – mówił Andrzej Duda.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej Westfalii

Delegacja woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Projekt bez tytułu 16

Kolejne starcie posłanki Barbary Dziuk i Michała Sporonia

Strajk Kobiet w Tarnowskich Górach

Kolejny protest w Tarnowskich Górach. Temat aborcji powraca

Borys Budka w woj. opolskim podczas spotkania Kierunek Przyszłość

Znani Politycy z Koalicji Obywatelskiej będą w TG

Kobylinski brzezinka

Co się stało z dawnymi posłami z naszego okręgu?

Petycja michal sporon

Petycja poparcia dla Michała Sporonia....

Duda i trzaskowski w 2 turze

W II turze będziemy wybierać między Dudą a...