Dwa nowe obiekty sportowe na terenie Osady Jana. Kto może z nich skorzystać? Każdy!

Rada Dzielnicy oficjalnie zaprasza na nowe boiska. Ich powstanie to efekt zaangażowania mieszkańców w Budżet Obywatelski. To nie koniec. W dzielnicy powstanie jeszcze jedna strefa sportowa.

Rada Dzielnicy Osada Jana
Osada jana boiska

Piłka plażowa i boule na Osadzie Jana

W tym tygodniu do użytku oddana została nowa infrastruktura sportowa. Na terenie Osady Jana utworzono boisko do siatkówki plażowej oraz boisko do bouli. Znajdują się one przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy Zacisznej 17.

Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry na 2022 rok. W głosowaniu uzyskał on 229 punktów, przez co trafił do grupy zadań przeznaczonych do realizacji. Szacunkowy koszt inwestycji wynosił wtedy 37 500 zł.

- Zarówno boisko, jak i tor do gry w boule są dostępne dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Jeśli ktoś z Państwa chce spróbować sił w Pétanque, to gorąco zachęcam do kontaktu ze mną. Mamy na Osadzie małą drużynę i od czasu do czasu ćwiczymy grę - zaprasza członek Rady Dzielnicy Krzysztof Bergier.

Niebawem siłownia plenerowa

To jeszcze nie koniec dobrych wieści dla mieszkańców Osady Jana. W dzielnicy tej powstanie kolejna infrastruktura sportowa. Będzie nią otwarta strefa aktywności "Osada aktywności". Projekt ten również zostanie wykonany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu uzyskał 269 punktów.

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry - wyniki

Może Cię zainteresować:

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry rozstrzygnięty! Które projekty wygrały?

Autor: Urszula Gołkowska

24/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon