Dwa wypadki drogowe w ciągu jednego dnia. Poszkodowani zabrani z Tarnowskich Gór i Świerklańca

To była bardzo niefortunna środa. Do szpitala trafiły dwie osoby: senior poruszający się na wózku oraz nastolatek. Policjanci ustalają szczegóły zdarzeń, które do tego doprowadziły.

Tarnowskie góry wypadek świerklaniec

Dwa wypadki w powiecie tarnogórskim

Wczoraj, 23 sierpnia, służby zdecydowanie miały co robić. Najpierw o godzinie 16:00 w Świerklańcu zdarzyło się potrącenie na pasach. Jak wstępnie ustalili policjanci, na ulicy Krótkiej 71-letni mężczyzna jadący wózkiem elektrycznym został potrącony przez osobowego citroena. Kierował nim 61-latek z Chorzowa. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Drugi niebezpieczny wypadek zdarzył się na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Po godzinie 20:00 pewien nastolatek wbiegł pod nadjeżdżający samochód osobowy. 12-latek siłą odrzutu uderzył dodatkowo w zaparkowane opodal bmw. Poszkodowany tarnogórzanin trafił do szpitala w Chorzowie.

- Śledczy badają teraz dokładnie przyczyny i okoliczności tych zdarzeń, a my przypominamy o odpowiednich zachowaniach na drodze. Dotyczą one wszystkich, zarówno kierowców, jak i pieszych w różnym wieku - apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon