Dwa wypadki w powiecie tarnogórskim i to w ciągu jednego dnia. Co się stało?

W naszym powiecie miały miejsce dwie niebezpieczne sytuacje. Ratownicy przewieźli dwóch poszkodowanych do szpitala.

Wypadek w Świerklańcu i Karchowicach

To nie był bezpieczny wtorek. 30 maja na drogach naszego powiatu doszło do poważnych zdarzeń. Pierwsze z nich miało miejsce w Świerklańcu na ulicy Oświęcimskiej. Informację o nim przyjął policjant z Radzionkowa około godziny 14:00. Na miejscu okazało się, że 46-letni kierowca motoroweru stracił przytomność i wywrócił pojazd. Mieszkaniec Tarnowskich Gór został zabrany do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło w Karchowicach (gmina Zbrosławice). Około 19:00 ulicą Bytomską jechało dwóch rowerzystów. W pewnym momencie na ich drodze pojawił się ciągnik. Jak podają mundurowi, pojazd mógł nie ustąpić pierwszeństwa jednośladom. W wyniku nagłego hamowania rowerzyści zderzyli się z sobą. Mężczyźni zostali przebadani przez medyków, którzy starszego z uczestników zdarzenia przetransportowali do szpitala.

- Śledczy zajmują się teraz obiema sprawami, w szczególności w drugiej sytuacji konieczne będzie namierzenie kierującego ciągnikiem rolniczym, aby dokładnie wyjaśnić przebieg całego zdarzenia - podają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon