Dwie OSP z powiatu tarnogórskiego otrzymają dotację. Kupią za nią nowe wozy

Wiceminister Maciej Wąsik opublikował listę jednostek, które w tym roku otrzymają dofinansowanie. Środki te umożliwią nabycie nowych wozów. W spisie pojawiają się dwie miejscowości z terenu naszego powiatu.

MSWiA
Nowe wozy osp brynica ossy

Dotacja dla OSP Ossy i OSP Brynica

Dziś, 23 lutego, odbyła się konferencja z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie dotyczyło nowych pojazdów, które trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych. Łącznie będzie to 675 nowych wozów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

- Premier Mateusz Morawiecki, minister Mariusz Kamiński oraz minister Anna Moskwa zapowiadali dofinansowanie na 668 samochodów, ale po naszych staraniach oraz w ramach bardzo dobrej współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej będzie to 675 nowych samochodów strażackich dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

- To ważna chwila, bo od tego momentu samorządy i ochotnicze straże pożarne mogą rozpoczynać przetargi i proces zakupów - dodał.

Znamy listę jednostek, którym przyznana została dotacja. W województwie śląskim pojawi się 57 wozów. Dwa z nich trafią do powiatu tarnogórskiego. Dofinansowanie zostało przyznane:

  • OSP Brynica (gmina Miasteczko Śląskie) - lekki samochód ratowniczo-gaśniczy
  • OSP Ossy (gmina Ożarowice) - średni samochód ratowniczo-gaśniczy
Tarnowskie Góry zbiórka osp strzybnica

Może Cię zainteresować:

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. Ruszyła zbiórka dla druha ze Strzybnicy

Autor: Urszula Gołkowska

10/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon