Dwie szkoły w Tarnowskich Górach przejdą metamorfozę. Znamy już wizualizacje

Urząd Miasta zapowiedział gruntowną rozbudowę dwóch placówek. Koszty inwestycji sięgają ponad 25 milionów złotych. Jak ma wyglądać efekt końcowy prac?

Przebudowa tarnogórskich szkół

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Repty Śląskie) oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego (Bobrowniki Śląskie) czeka niemała zmiana. Placówki mają zostać powiększone.

- Obie borykają się z dużą ilością uczniów i powoli stają się zbyt małe dla stale powiększającej się liczby mieszkańców dzielnic i ich dzieci - stwierdzają urzędnicy.

Kiedy zaczną się prace? Jak zapowiadają przedstawiciele miasta, przetarg na projektowanie lub w formule "zaprojektuj i wybuduj" ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Koszty obu inwestycji to ponad 25 milionów złotych. Tarnowskie Góry pozyskały na ten cel dofinansowanie w wysokości 21 250 000 zł. Dotacja pochodzi ze środków Funduszu Polski Ład. 30 maja ukazały się wyniki naboru wniosków do realizowanego w jego ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Na liście pojawiło się 18 propozycji z gmin powiatu tarnogórskiego. Przeczytać można o nich w poniższym artykule.

Morawiecki Polski Ład 2022

Może Cię zainteresować:

18 inwestycji w powiecie tarnogórskim z rządowym dofinansowaniem. Na co zostaną wydane dotacje?

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon