Dwóch pracowników szpitala w Tarnowskich Górach zakażonych koronawirusem

Sytuacja w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach zaczyna się pogarszać. Są znane wyniki badań kolejnych pracowników objętych nadzorem epidemiologicznym. Niestety u dwóch z nich potwierdzono zakażenie. Wczoraj na Oddział Pediatrii przyjęto dziecko z podejrzeniem zarażenia wirusem.

Laboratoia

- Wczoraj uzyskałem informację, iż u z kontaktem z pierwszym pracownikiem zakażonym, potwierdzono dodatni wynik. Z osobą tą rozmawiałem telefonicznie, czuje się dobrze i przygotowuje dla Sanepidu swoją listę kontaktów, oczywiście jest na kwarantannie domowej -informuje Leszek Jagodziński, prezes szpitala.

Po kilku godzinach okazało się, że kolejny pracownik Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach został zdiagnozowany jako osoba zakażona koronawirusem.

– W tym przypadku Sanepid wdrożył natychmiast swoje procedury, gdyż osoba ta ma objawy chorobowe - dodaje.

Na Oddział Pediatrii zostało również przyjęte wczoraj dziecko z podejrzeniem infekcji. W tej chwili szpital oczekuje na weryfikację laboratoryjną wstępnej diagnozy.

Uważałem od początku za nieludzkie, żeby te wszystkie osoby czekały w niepewności i skoszarowane na Oddziale, tyle dni na wykonania badań

– jak Państwo wiecie z mojej wczorajszej informacji na Oddziale Neurologii od środy został „uziemniony” zespół personelu oraz 9 pacjentów. Sanepid zalecił wykonanie wymazów za siedem dni od ostatniego kontaktu, czyli we wtorek. Cały czas jestem w stałym kontakcie telefonicznym z Panem dr Rafałem Olszewskim, który przebywa na Oddziale. Uważałem od początku za nieludzkie, żeby te wszystkie osoby czekały w niepewności i skoszarowane na Oddziale, tyle dni na wykonania badań. Po długich telefonicznych negocjacjach z Sanepidem udało mi się przekonać inspektora tej służby aby zezwolił wykonać wymazy siłami Szpitala wczoraj wieczorem - informuje Leszek Jagodziński.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach oczekuje teraz na wyniki, które pozwolą na podjęcie dalszych działań.Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowy system rejestracji w Wydziale Komunikacji

Zmiany w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

Ranking Perspektywy 2022

Najlepsze licea i technika powiatu tarnogórskiego

Memento Tarnowskie Góry

Finał projektu Memento Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry, odśnieżanie dróg

Akcja Zima w Tarnowskich Górach. Kto odpowiada za stan dróg?

Tarnowskie Góry podczas Europejskiego Forum Przyszłości

Tarnowskie Góry "Samorządem Przyszłości"

Tarnowskie Góry - licznik przy Kurnej Chacie

Zapadlisko przy ul. Królika doczekało się własnego licznika

Mamed Ch. oskarżony, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach

Mamed Ch. oskarżony. Akta w tarnogórskim sądzie